Bit-thereum – Bitcoin, Ethereum ve Orisi’nin Potansiyeli, Birinci Bölüm

Ethereum – Merkezi Olmayan Sistemlerde Sonraki Adım?

İşlemleri üçüncü bir taraf aracılığıyla yürütmek için, işlemin gerçekleştirildiği merkezi araçların güvenli olduğu varsayılmalıdır. Google Drive üzerinden bir resim göndermek istendiğinde, varsayım, merkezi araç olan Drive’ın geçerli olmasıdır. Bununla birlikte, çoğu kez bu varsayımın yanlış veya tutarsız olduğu kanıtlanmıştır ve aşağıdaki gibi durumlarla örneklenmiştir. Mt. Gox olay .

Alternatif, gerekli güvene sahip olmayan sistemler, daha önce hem kavramsal hem de uygulamada zordu. Ethereum, bir “Crypto 2.0” sistemi (veya 3.0, bazıları iddia edebilir), bir programlama dili ile bir platform arasında bir kesiştir. Tamamen açık bir protokol olması, geliştiricilerin muhtemelen aşina oldukları dillerde geliştirmelerine olanak tanır. Amaç, herhangi bir geliştiricinin merkezi olmayan bir ağda değişim belirteci olarak kullanılan Ether kullanarak uygulamalar oluşturmasına izin vermektir. Ethereum böylelikle alan adlarından kitle fonlamasına izin vermeye ve benzeri ticari bağlantılara kadar herhangi bir öğeyi merkezden uzaklaştırmak ve takas etmek için kullanılır. OpenBazaar, demokratik bir oylama platformu olarak kullanılmak üzere. Ethereum ağı içinde tamamen yeni dijital para birimlerinin yaratılması bile mümkün olmalı.

Ethereum tabanlı uygulamalar, kullanıcıların kişisel bilgiler veya fonlar sağlayarak geliştiricilere güvenmelerini gerektirmez. Bir sözleşme, Ethereum ağında kendi eter değeri, belleği ve kodu ile var olan bir programdır. Bir işlem bir sözleşme yoluyla gönderildiğinde, kendi kodunu belleğine bağlı olarak yürütür ve diğer sözleşmelerle çalışmanın yanı sıra diğer işlemleri kolaylaştırabilir. Bu, kullanıcının geliştiriciye olan bağımlılığını yeni bir merkezi olmayan alana yerleştirir. Bu kişiler, herhangi bir kişi toplam sahipliğe sahip olmadan Ethereum ağı tarafından korunur. Bununla birlikte, yeni bir çalışma veya para birimi kanıtı yaratarak yeniden mühendislik yapmak anlamsız olabilir. Ethereum sisteminin karmaşıklığı, kötü niyetli bilgisayar korsanlarının güvenliğini bozması için birçok olası yol sağlar. Bu, tüm sistemi yıllarca sakatlayabilecek tekrarlayan bir güvenlik testi aşamasına yol açar..

Ethereum’un Sınırsız Uygulama Potansiyeli

Ethereum şu anda üç ana uygulama türü vardır: finansal, yarı finansal ve merkezi olmayan yönetişim.

Finansal uygulamalar, kullanıcıları tamamen keyfi sözleşmelere girmelerine izin vererek ve sermayeleri ile onlara özgürlük vererek güçlendirir. Riskten korunma sözleşmeleri, tasarruf hesapları, vasiyetnameler ve iş sözleşmeleri bu alana girer. Teminat için bir tasarruf hesabı içeren bir sözleşme iki ortak içerebilir, ortak A günde sadece% 1 fon çekebilir, ortak günde yalnızca% 1 çekebilir, ancak birlikte herhangi bir tutarı çekebilirler. Bu, bir bilgisayar korsanı özel anahtarlarından birini çalsa bile güvenliğe izin verir. Biri hacklenirse, diğer ortak fonları başka bir sözleşmeye aktarabilir. Biri anahtarını kaybederse, diğeri sonunda tüm parayı çekebilir. Bir bilgisayar korsanı hırsızlık yapmaya çalışırsa, her iki ortağın da farkına varmak için yüz günü vardır. Bir ortak, kötü niyetli olduğu bir üçüncü taraf kahine kanıtlanırsa, diğerlerinin geri çekilme yeteneğini de kapatabilir. Yarı finansal dahil sermaye ve satın alma veya hizmetler gibi sermaye dışı mallar. “BetMoose” gibi eşler arası kumar, ve merkezi olmayan pazar yerleri OpenBazaar, Ethereum’daki diğer olası uygulamalar.

Parasal olmayan uygulamalar, oylama ve diğer takas veya bilgi alışverişi gibi şeyleri içerir. Merkezi olmayan bir veri beslemesi, belirli sayıda kişiye bir belirteç verilmesi ve bunu paylaşılan bir sözleşmede harcamalarını talep etmeleri yoluyla da mümkündür. Bir jeton verilen her birey, gerçeği daha büyük jeton havuzunun bir parçası olması için teşvik edilecek, verileri olabildiğince doğru bir şekilde söyleyen ve jetonlarını oraya gönderen kişilerden ödün verilecektir. Jeton sistemleri, altın, Yen, şirket hissesi veya oy pusulaları gibi varlıkları temsil eden alt para birimleri aracılığıyla kullanılabilir. Bu sistemler, onlara yönelik olduğu için Ethereum’a uygulanması kolaydır; mantık basitçe bir sözleşmeye yerleştirilmelidir.

Tabii ki, Ethereum sözleşmeleri yalnızca bir programcının hayal gücüyle sınırlı şekillerde manipüle edilebildiğinden, bu alanlar hiçbir şekilde kullanılabileceği tek yol değildir. Bu sistemin gerçek yetenekleri, stabilize edilene kadar tam olarak gerçekleştirilmeyecek ve test ağı, canlı, tam işlevli bir platformla değiştirilecektir. Bu noktada, dijital para birimlerinin doğasında bulunan parasal teşvik, fikirlerini hayata geçirmek için sözleşmeler tasarlamanın yollarını arayan geliştiriciler ordusunu getirebilir. Yani Bitcoin onları yenebilir…

Ethereum alanı

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Bit-therum – Bitcoin’in Fiyatını ve Gücünü Ethereum’un Yenilikçi Olanaklarıyla Birleştirmek

Ethereum’un, işlemler aracılığıyla anonim tetikleme ile ağ tarafından doğrulanan fonları, değişken kodları ve birden çok durumu olan bir sözleşme kavramı Bitcoin’e takılabilir. “Bit-orada Bitcoin’in üstüne inşa edilebilir. Ağın doğrulanması saygın oracle’lar tarafından değiştirilirse, bu bir olasılık haline gelir..

Daha karmaşık kişiler, blok zincirinden ayrı üçüncü taraf verileri gerektirir, örneğin Bitcoin to USD döviz kuru. Sıradan Ethereum, bu üçüncü taraf verilerini basitçe kabul eder. Ethereum ağı boyunca dağıtılacak bir güvenilir kaynaktan belirli sayıda yarı güvenilir kaynağa veri taşıma sistemini düşünür. Yarı güvenilir oracle’lara sahip olmak, sözleşmeleri doğrulamak için bir itibar sistemine sahip olmak, bir sözleşme tamamlanmadan ve işlem gerçekleştirilmeden önce birden fazlasının gerekli olması, tek bir oracle’ın fon çalma korkusunu ortadan kaldırarak güven ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Ancak, bu oracle’lar için evrensel bir sözleşme dili oluşturulmalıdır..

Bitcoin zaten küresel olduğundan ve halka açık defter, Gerçek dünyadaki bilgileri Bitcoin ile birleştirmek çok zor olmayacaktır. Yine de renkli madeni para gibi inanılmaz olasılıklar sunar veya Orisi, bunun üzerine genişleyecek bölüm II.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map