Bitcoin ve Altcoinlerin Kucaklaması Gereken Altı Fikir Bölüm I

Satoshi Nakamoto’nun beyin çocuğunu ilk kez ortaya çıkardığından beri son 5 yıldır kripto para biriminin evrimini izliyorum Bitcoin. O zaman, sahneye 300’den fazla yeni kripto geldi ve bunların çoğu, kripto hareketinin daha büyük tarihinde dipnotlar bile olmadan hızla kayboluyor. Her başarısızlığın sebebi farklıydı ve ben bunların tartışılmasına dalmak istemiyorum. Bunun yerine, kripto topluluğunun bir bütün olarak benimsemesi gerektiğini düşündüğüm bazı fikirleri tartışmak istiyorum. Bazıları tuhaf görünebilir ve bazıları suçlayıcı görünebilir, ancak mantığımda aşağı yukarı doğru olduğumu düşünüyorum. Davamı yürütmek için bazı isimler vermem ve muhtemelen bazılarını gücendirmem gerekecek. Niyetim bu değil, bu kaçınılmaz örneklerden biri olacak. Bu kişisel değil, bu iş, o yüzden bu anlayışla devam edelim.

1. Termodinamik Kanunları Görmezden Gelemez

Çoklu evrendeki en önemli iki fiziksel yasa Termodinamiğin 1. ve 2. Kanunlarıdır. İlki, enerjinin yaratılamayacağını veya yok edilemeyeceğini, sadece bir durumdan diğerine değiştirilemeyeceğini söylüyor. İkincisi, sonunda her şeyin parçalandığını belirtir. Bu iki yasanın her coin geliştiricisi ve her coin yatırımcısı tarafından dikkate alınması kesinlikle kritik. İster bir CPU, bir GPU veya bir ASIC madencisi ile madencilik yapıyor olun, elektrik yakıyorsunuz ve elektrik bedava değil. Enerji üretimi ve tüketimi sorununu çözmedikçe ve çözene kadar, tüm kripto para birimlerinin uzun vadeli uygulanabilirliğinde sürekli artan bir faktör olacak. Hiçbir şey için bir şey alamazsınız. Bu, evreni yöneten temel bir yasadır ve bu noktayı tartışmak aptalca. Jackson Palmer yarattığında Dogecoin bunu bir şaka olarak yaptı ve Palmer da dahil herkes havaya uçtuğuna şaşırdı. Doğrusu, o küçük Shiba Inu çok sevimli, ama kimse Doge’nin bu şekilde uçacağını tahmin edemezdi. Bununla birlikte, birçok insan, buharın biteceğini ve çökeceğini doğru bir şekilde tahmin etti..

dogecoin_logo_large_verge_medium_landscapeCidden, bu köpek yavrusu CHARMING

Bitcoin tamamen madencilik yapmak için neredeyse bir yüzyıl alacak şekilde tasarlandı ve Nakamoto muhtemelen yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlayacağını asla öngörmedi. Kesinlikle on yıl içinde değil. Doge ise, “devrilme sağlayan bir para birimi” yaratmak için ana akım benimseme amacıyla tasarlandı ve 80 milyar birim üretmek için tasarlandı. Daha sonra, arz ve talep yasalarına aykırı bir durum olan süresiz olarak üretilmesine karar verildi. Üretimlerinde bir sınır olmaksızın, sürekli artan arz ve sabit veya artan üretim maliyeti nedeniyle kısa süre sonra kârlılık olmayacaktı. Karlılık düştüğünde, çalışmaya devam etme teşviki azalacak ve madenciler daha yeşil otlaklara geçeceklerdir. Aşağıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, doge fiyatı tutarlı bir düşüş eğilimi gösteriyor.. 180 gün Doge Jamaikalı kızak takımını Soçi’ye gönderen topluluğa yanıt olarak doge’nin Ocak ayında nasıl yükseldiğine dikkat edin. Daha sonra Şubat ayında düşmeden önce tekrar yükseldi. Daha küçük bir artış, Josh Wise’ın NASCAR’daki başarılı sponsorluğundan kaynaklandı. Bundan sonra değer sürekli olarak düştü. 30 gün Doge Yukarıdaki grafik, doge pazarının 30 günlük anlık görüntüsüdür. İki grafiği karşılaştırarak, doge’nin 90 günde 60 milyon dolardan 30 milyon dolara nasıl çıktığını görebilirsiniz. Tesadüf değil, şu anda dolaşımda 80 milyar do var ve yıl sonuna kadar 20 milyar dolar daha bekleniyor. Son zamanlarda ödeme seçeneği olarak doge’yi benimsemeye başlayan birkaç işletme olsa da, bu eğilimin devam etmesini beklemiyorum. Değer düşmeye devam ederse bunu yapmaları için hiçbir sebep yok. Ve gittikçe daha fazla doge ortaya çıktıkça düşmeye devam edecek ve böylece hiper enflasyona yol açacaktır. Dükkanı kapattığımda muhtemelen sadece 0.00045 değerinde olacağını bildiğim halde sabah .00049 değerindeki doge’yi neden kabul edeyim? Bitcoin dalgalı fiyat dalgalanmalarına sahipti, ancak yalnızca sınırlı sayıda bitcoin üretileceği bilindiğinden, ticari olarak benimseme, uzun bakış açısıyla yapılan hesaplanmış bir riskti. Doge arzının hiçbir zaman bir sonu olmayacak, bu nedenle fiyatın hiç artmasını beklemek için bir neden yok. Doge, algoritmaları PoS’ye ve / veya birleştirme madenciliğine geçirse bile, fiyat asla yükselmeyecek.

2. Daha Büyük Mutlaka Daha İyi Değildir

Doge’un başarısını gören ve tamamen yanlış anlayan çok sayıda başka kripto para, çoğunluğa atladı ve gülünç derecede yüksek rakamların ‘Sonraki Büyük Şey’ olduğuna karar verdi. Kittehcoin (25 milyar), Infinitecoin (90 milyar) ve diğer madeni paralar, doge tahtını indirecek ve yeni İnternet sevgilim olacaktı. Ve hepsi, ben de dahil, epeyce gözlemciyi şaşırtacak şekilde, sefil bir şekilde başarısız oldu. 2011’de bana, bir maskot için köpeği olan bir kripto para biriminin kedi temalı İKİ kripto parayı (Kittehcoin ve Catcoin) kesinlikle ezeceğini söylemiş olsaydın sana gülerdim. Ve yine de oldu. Sebepler çok fazla ve eminim ki birisi “Doge Kedileri Nasıl Yener” yazacak ve bu makaleyi seve seve okuyacağım çünkü yeni şeyler öğrenmekten zevk alıyorum. Bu Daha Fazla Para = Daha Fazla Popülerlik yarışının en saçma örneği, bana göre, “2,800 milyar (sic)” yayınlamayı vaat eden XXL jetonudur. Bunun neden saçma olduğuna dair size bir referans çerçevesi vermek gerekirse (hemen belli olmazsa), insan nüfusu 6 milyar. Bu, gezegendeki her erkek, kadın ve çocuğun bu XXL madeni paradan 400 tane alabileceği ve hala bir miktar arta kalacağı anlamına geliyor. Bu, hiçbir zaman hiçbir şeye değmeyeceklerini garanti eder..

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

3. Az Her Zaman Daha Fazla Değildir

Yukarıdaki dersten bariz çıkarım, üretilen jeton sayısını sınırlamanız gerektiğidir, değil mi? Sonuçta, Bitcoin toplamda yalnızca 21 milyon birim üretecek şekilde kodlanmıştır. Her biri 8 ondalık basamağa bölünebilse de, bu, aslında herhangi bir gerçek değere sahip olmadan önceki ilk günlerde geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybedilen bitcoinlerin sayısıyla bile, piyasada önemli bir güç kullanabilen bitcoin bırakıyor. (Satoshi Nakamoto’nun muazzam holdinglerinden bahsetmiyorum bile.) Kıtlık ilkesi üzerinde çalışırken ve muhtemelen dogecoin’in kriptoyu vurmak için en aptalca fikir olmadığını kanıtlamaya çalışırken, birisi Douglas Adams klasiği “The Otostopçunun Rehberi galaksi.” Şimdiye kadar üretilen bunlardan sadece 42 tane olacaktı, bu, 800.000 $ gibi saçma bir şekilde yüksek bir başlangıç ​​değerine yol açan bir durum. Söylemeye gerek yok, balon neredeyse anında patladı ve fiyat 9.000 $ ‘a düştü.. 180 gün 42   Bu arada, bu ani kaza beni bir sonraki noktama getiriyor… ki bu önümüzdeki hafta ikinci bölümde ele alınacak.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map