BitXBay – Bitcoin Tabanlı, Merkezi Olmayan, Anonim Bir Pazar

Tartışmak için çevrimiçi bir web forumu olan Bitcointalk’ta Bitcoin, “bitXbay” olarak bilinen bir kullanıcı, ticaret için ilk ve tek eşler arası merkezi olmayan çevrimiçi platform olarak adlandırdığı şeyi duyurdu. Merkezi olmayan ilk sözde pazar yeri değil. Bununla birlikte, şu anda geliştirilmekte olan diğer tüm bu tür platformlar, en azından işlevsel kapasiteye ulaşmış olanlar arasında, sunucu tabanlıdır. Yöneticiler, hırsızlık olasılığını ortadan kaldırarak işlemleri izlemek ve potansiyel olarak manipüle etmek için hala kullanılmaktadır. Bu diğer pazar yerlerindeki moderatörler mal veya hizmetleri kaldırmayı seçebilirler. Bu diğer pazar yerlerindeki moderatörler mal veya hizmetleri kaldırmayı seçebilirler. Bu sorun BitXBay’in pazarında Bitmessage ağı üzerinden çalıştırılarak giderildi.

Bitmessage ve Bitcoin

Bitmessage, bir veya daha fazla kişiye mesaj göndermek için kullanılabilen, merkezi olmayan ve şifrelenmiş bir e-posta iletişim sistemidir. Kripto para birimlerinden sonra modellenen ve Kasım 2012’de Michigan Teknoloji Enstitüsü Lisansı altında piyasaya sürülen yazılım geliştiricisi Jonathan Warren tarafından oluşturuldu. Diğer kullanıcıların gelen kutuları ile gönderilen ve alınan mesajları, kimliğini korumak için, aşağıdaki protokole benzer şekilde karıştırır. Koyu Cüzdan. E-posta faaliyetlerini izleyen Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın ifşaları nedeniyle yazılımın popülaritesi Haziran 2013’ten sonra arttı. Sistem, gelen ve giden tüm mesajları açık anahtar şifreleme yoluyla şifreler. Bu, mesajın amaçlanan alıcısı dışındaki herhangi birinin mesajın şifresini çözmesini engeller. Tüm mesajları anonim, eşler arası bir ağ içinde yeniden oluşturur ve tek bir kullanıcının şifrelenmiş tüm mesajlarını ağdaki diğer tüm kullanıcılarla karıştırır. Bitmessage için e-posta adresleri, kimliğin bir Bitmessage adresine bağlanamamasını sağlamanın yanı sıra güçlü şifreleme amacıyla rastgele harfler ve sayılardan oluşur. Anahtarları Bitcoin anahtarlarıyla uyumludur. Düğümler, şifrelenmiş mesajları silmeden önce iki gün boyunca saklar, yani ağda hiçbir mesaj arşivlenmez. Bitmessage ayrıca merkezi olmayan ve tamamen anonim bir posta listesi olan “Chans” kullanır. Bir sunucu kapatılarak kaldırılamazlar, sansürlenemezler ve chan mesajları gönderenin adresini veya alıcının adresini içermez. Bitmessage ağı, anahtarları, işlem kimliklerini ve iletişimi göndermek için kullanılır. Hiçbir merkezi moderatör işlemleri reddedemeyeceği veya onaylayamayacağı için istenmeyen postaları önlemek için özel bir filtre oluşturulur. Filtre, BitXBay’in sahip olduğu iki Bitcoin adresine yapılan tüm transferleri kontrol ederek daha fazla sermaye içerenlere öncelik verir. Öğe kategorisi ve ülkeyi içeren filtrelerin yakında uygulanması planlanıyor ve kullanıcı tarafından oluşturulan kategoriler zaten uygulandı.

BitXBay’in Altyapısı

İşlemler, her işlem için üç olmak üzere çoklu imzalı adreslerle emanet şeklinde gerçekleşir. Biri birincil işlem için, diğeri sigorta ödemeleri için kullanılır. İşlem başlatan müşteri, ürün veya hizmet ücretinin yüzde beşini çoklu imzalı adreslerden birine aktarır. Bir satıcı paranın transfer edildiğini gözlemlediğinde, kendi servetinin ürün bedelinin yüzde beşini sigorta olarak bir adrese transfer eder. Bu şekilde, bir satıcı bir alıcıyı aldatmaya çalışırsa, kendi parası feda edilir ve aynı şey kötü niyetli bir alıcı için de geçerlidir. İşlem alıcıya uygunsa, işlemi imzalar ve ortaya çıkan yüzde beş işlem tamamlandıktan sonra cüzdanına iade edilir. Doğrudan iletişim için özel mesaj içeren teklifler için tek bir genel kanal mevcuttur. Bitcoin ödeme için kullanılır.

BitXBay, Bitcoin ve merkezi olmayan sistemlerin Gelecek Potansiyeli

BitXbay’de tahkim, yalnızca sigorta cüzdanlarına dayanmaktadır. Ancak, bir sistem Kahinler anlaşmazlıkları çözmek için de uygulanabilir. Oracles, işlem tamamlanırsa veya çözülürse bir ödeme teşviki ile alıcılar ve satıcılar arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için atanan birey gruplarını içerir. Sigorta ücretleri Oracle hakemlerine gidebilir ve her iki tarafın belirli bir yüzdesi aralarında dağıtılan sermayeyi girebilir. Bu, özel mesajlarda ileri geri çekişmenin aksine, arzu edilen bir işlemin herhangi birindeki veya her iki taraftaki zayıf diplomasi nedeniyle sona ermeye zorlanıncaya veya sadece bir sigorta girdisini kaybetmenin aksine, daha tarafsız bir karar sistemi sağlar..

Böyle bir sistem uygulanacak olsaydı, böyle bir pazar yerinin sonuçları muazzam olurdu. Merkezi sunucu olmaması nedeniyle, hükümetlerin bu tür işlemleri düzenlemesi veya sansürlemesi imkansız olacaktır. Proxy’lerin veya şifrelenmiş işletim sistemlerinin kullanılmasıyla, tamamen yasal olmayan bir pazar oluşturulabilir. Bu aynı zamanda, dünyanın her yerinden bireyleri yalnızca sınıflandırma olarak ayırdığı için uluslararası işlemlerin kapılarını da açar. Bir sözleşme sistemi var mıydı? OpenBazaar, bu durumda tahkime dayalı hukuk sistemleri için aynı potansiyel mevcuttur. Böyle bir çevrimiçi sistem parlatılırsa ve Bitcoin topluluğu tarafından yaygın olarak kullanılmaya başlanırsa Bitcoin fiyatı, eBay gibi fiat tabanlı çevrimiçi pazarlara olan ihtiyacı yavaşça ortadan kaldırarak ve bir bütün olarak kripto para birimlerinin daha geniş bir şekilde benimsenmesine neden olur. Bitcoin, herhangi bir düzenleme veya merkezileştirme içermeyen yeni bir çevrimiçi ticaret çağını başlattı.

İçerik oluşturucu, bunun başkalarını anonim ve merkezi olmayan ticaret platformları oluşturmaya motive etmesine yardımcı olacağını umuyor, kaynak kodu düzenleme ve hata onarımı için halka açık olarak mevcut. Bu ilk sürüm yalnızca bir başlangıç ​​alfa sürümüdür ve güvenlik bir sorun olabilir. WinXP, BitXBay istemcisi ve anında ticaret için blok zinciri içeren VMWare görüntüsü aşağıda bağlantılıdır. Yazılımı çalıştırmak için VMWare oynatıcı gereklidir.

Sorumluluk Reddi: Coin Brief, aşağıda bağlantılı dosyaların güvenliğini garanti edemez. Kontrol etmeye karar verirseniz, lütfen dikkatli olun.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

 BitXBay v.1.1.4 vmware görüntüsü.

Veya BitXBay’in GitHub

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map