Dark Wallet Alpha 5 Sürümü

Yeni bir sürümü Koyu Cüzdan, Dark Wallet Alpha 5 etiketli, piyasaya sürüldü ve dahili kodun büyük ölçüde yeniden faktörlendirilmesini içeriyor. Bu sürüm, BitID entegrasyonu, ‘Sadece İzle cepleri’, tohum taraması, geçmiş için yeni kontroller, yeni cep türleri ve bir dizi hata düzeltmesi sunar. BitId oturumu web sitesi entegrasyonuna izin verir, ancak masaüstü cüzdanları ek koruma için uygulayabilir ve kripto tanımlama yoluyla internet kullanımını bir bütün olarak değiştirme potansiyeline sahiptir. Ek cep türleri arasında, kullanıcıların gelen fonları iki veya üç kullanıcı arasında birleştirmesine olanak tanıyan üç cepten ikisi bulunur ve yalnızca kimin değil, aynı zamanda kaç kullanıcının para gönderdiğini görmeyi çok daha zor hale getirerek izleyicileri şaşırtabilir. Merkezileştirilmiş sunucu durumu, potansiyel hedefli saldırılara hala izin verir, ancak P2P altyapısı ve desteklenen kişisel düğümler üzerinde çalışma ile, istemci tarafı yer paylaşımı protokolleri için birkaç proje araştırılmaktadır. Beta, ihtiyatlı bir tahmin olarak bir veya iki ay içinde bekleniyor ve Bitcoin bundan önce yeni cep türleri aracılığıyla kullanılabilir kullanım.

BitId Oturum Açma Desteği

BitId, açık anahtar şifreleme kullanılarak güvenli kimlik doğrulamaya izin veren açık bir protokol önerir. Bir uygulamanın, bir sorgulama imzalayarak doğrulanan belirli bir Bitcoin adresine sahip olmasına izin verir ve böylece kullanıcıların oturum açmasına izin verir. Bitcoin ile ilgili sitelerin kullanıcı adı ve şifre sistemleri gibi Bitcoin’e yabancı keyfi tanımlama yöntemlerine güvenmesi hayal kırıklığı nedeniyle geliştirilmiştir. Cüzdan kimliği, şifreleri hatırlamaya gerek kalmadan tek tıkla kayıt, tek tıklamayla oturum açmaya izin verir. Yalnızca genel Bitcoin adresleri kullanılır ve hizmetlere iade adresleri verilir. Kayıtlar veya form işlemleri sırasında kişisel bilgileri otomatik olarak doldurmak için merkezi olmayan bir kimlik sistemine bağlanma potansiyeli çok büyük bir varlıktır ve bunun nasıl geliştiğini görmek çok ilginç olmalıdır. BitId, bir kullanıcı anahtarı kullanarak bir Bitcoin mesajı imzalayarak web sitelerinde oturum açmayı gerektirir, böylece cüzdan güvenliği için kullanılanlar dışındaki herhangi bir parola ihtiyacını ortadan kaldırır. Web sitesi adından üretilen bir Bitcoin adresi sağlanır ve bu daha sonra imzalanır, böylece anahtar oluşturma süreci belirleyici iken her anahtar benzersizdir. İtibar sistemleriyle birlikte diğer kriptografik sistemlerle imzalama, bir web sitesine ilk kullanıcı güvenini haklı çıkarmak için araştırılıyor. Bu, kullanıcıları kötü amaçlı amaçlarla kullanıcı anahtarlarını kullanarak bir web sitesi sahibinden veya üçüncü taraftan korumak içindir..

Sadece İzle Cepleri

Dark Wallet, yalnızca görüntüleme modunda sonsuz sayıda ayrı Bitcoin adresi tutan cepleri görüntüleyerek ele geçirilen paraları izlemeye izin veren yalnızca izleme sistemini sunar. Bildirimler ve geçmiş görüntülenebilir, ancak cüzdanların kullanılması mümkün değildir. Bu, kullanıcıların gelen fonlar için ekstra adresler bağlamasına, aktarılan sermayenin gizlenmesine yardımcı olmanın yanı sıra, oturum açmak için adres gerektiren fiziksel cihazlara erişim sağlamasına olanak tanır. Sözleşmeler komutları izlemek ve izlemekten vazgeçmek için kullanılır. Sözleşmenin durumunu değiştiren bir geçiş düğmesi vardır. Cep, sözleşmenin izlemesi için ayarlanan anahtarları tutar, ancak yalnızca normal veya çoklu imzalı adresler için. Cep ve sözleşme birbirine bağlıdır, böylece bir cebi devre dışı bırakmak gibi birinin durumundaki değişikliklerin diğerini etkilemesi, diğer eylemlerin saatini ve senkronizasyonunu kaldırır. Tohum tarayıcı, bir cüzdanın bir tohumdan geri getirilmesi durumunda, kendisine eklenmiş daha eski adreslere sahip olacağı durumuyla ilgilenir. M-cüzdanın daha önceden geçmişe sahip adresleri taraması gerekecektir. Bu, yeterli boş adres ortaya çıkana kadar her cep için birkaç cep ve adres geçmişinin değerlendirilmesini gerektirir. Daha kolay erişilebilirlik için cüzdan taraması için bir araç eklendi, ancak daha sonra başlangıçta otomatik olarak çalıştırılacak. Eklenen araca artık bir tohumun geri yüklenmesine yardımcı olmak için manuel olarak erişilebilir.

Bitcoin işlem geçmişi için yeni kontroller

Geçmiş görünümü değiştirildi ve artık tx karmasını kopyalamaya, blok gezginine gitmeye veya adresleri kopyalamaya izin veren bir açılır menü içeriyor. Büyüyen bir veritabanının kolay yönetimine olanak tanıyan geçmiş satırları için bir etiket ayarlanabilir. Bu, eş bölümü URL’leri ile ilgilidir. Her cüzdan bölümünün kendi URL adresi vardır, bu nedenle tarayıcı geçmişinin yönetilmesi daha kolay hale gelir. Bir sayfayı yenilemek aynı bölümlere yönlendirecek ve bağlantılar aynı işlevi görecektir. URL’ye dizinler ve genel terimler konulmuştur, bu da daha kolay kullanım sağlar, ancak bu aynı zamanda bir URL’yi tahmin edebileceği için birkaç sorunu da beraberinde getirir ve böylece onlar için tasarlanmamış bilgilere erişim sağlar. Elbette, bir kullanıcı tarayıcı geçmişini temizleyebilir, ancak bu, bölüm URL öncülünün amacına aykırıdır. Umarım yakın gelecekte bir noktada bu konuya bir çözüm geliştirilecektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map