Darkcoin’in Anonim DarkSend’i Bitcoin’e Nasıl Yardımcı Olur?

Kısa bir süre önce, özetleyen bir makale yayınladım Darkcoin, DarkSend sistemi hakkında biraz ayrıntıya girdik. O zamandan beri, bu programın ne kadar devrimci olabileceğini anladım. Darkcoin doğası gereği yalnızca kendisini değil, aynı zamanda Bitcoin yanı sıra. Ancak, ilk önce.

Darkcoin Anonim mi? Ve Darksend nedir? Darkcoin’in Nasıl Çalıştığının Özeti

DarkSend, bir bardağa çok benzeyen bir şekilde çalışır, bu uzun süredir var olan bir fikirdir, ancak etkinliği artıran birkaç özellik ile. Birden fazla değişiklik ve güncellemeden geçti, ancak en son sürüm olan sürüm adayı 2 (RC2) tam anonimliğe yaklaşıyor.

Bir kullanıcı, ona Tim diyelim, DarkSend aracılığıyla başka bir kullanıcıya darkcoin gönderdiğinde, ona Sandy diyelim, bu miktar ona ödemek istediğinden daha fazla olsa bile 10 darkcoin göndermelidir. DarkSend daha sonra paralarını bir havuza koyar ve iki ek kullanıcı işlem başlatana kadar duraklatır. Bu yeni kullanıcılar havuza kendi 10 darkcoinlerini ekleyecek ve DarkSend 30 jetonu rastgele bir ürün yelpazesine karıştıracak. Tim’in Sandy’ye 8 darkcoin göndermek istediğini varsayarsak, bu noktada Sandy’nin cüzdanına 8 darkcoin yatırılır, ancak bu 8 coin, işlemleri başlatan tüm 3 kullanıcıdan gelen coinlerin bir karışımı olacaktır. Tim’in kalan 2 jetonu, işlem sırasında oluşturulan bir Rastgele Havuz Adresine (RPA) yerleştirilir. Bu RPA herhangi bir kullanıcıya bağlı değildir, bu nedenle belirli bir kullanıcıya bağlanmak imkansızdır, ancak Tim ona erişebilir.

Bu işlem DarkSend üzerinden 10 darkcoin gönderen diğer 2 kullanıcı için de gerçekleşiyor, bu nedenle sonunda hangi işlemin belirli bir kullanıcıyla ilgili olduğunu belirlemek imkansız. Dışarıdan bir gözlemciye, 3 kullanıcı 30 koyu jeton koyar ve 3-6 adres jeton alır (her kullanıcı 10 koyu jeton göndermeyi planlıyorsa 3, her kullanıcı 10’dan az koyu jeton göndermeyi planlıyorsa 6’ya kadar).

Peki, Bu Bitcoin’i Nasıl Etkiler? Darkcoin İyi Bir Yatırım mı?

Doğrudan değil. Bitcoin ile çalışabilecek benzer sistemler üzerinde çalışan geliştiriciler varken, bu yöntemle gerçek anonimliği elde etmenin karmaşıklığı, bunun üstesinden gelmek için yazılımı geliştirmek için önemli bir yatırım gerektirir. Çekirdek Bitcoin geliştiricileri bu tür bir sistemi doğrudan ona entegre etmeye karar vermedikçe, Darkcoin ile eşleşme olasılığı düşüktür..

Ancak, nokta bu. Darkcoin’in büyümesinin tam nedeni ve Bitcoin’e faydalı olmasının nedeni de budur. DarkSend’in anonimlik verme yeteneği sayesinde, Darkcoin’in kimliklerini gizlemekle fazlasıyla ilgilenen kişiler tarafından benimsenmesi için iyi bir şans var. Bunu yapmak için birçok meşru neden varken, bunun için de birçok “daha karanlık” neden vardır. Bitcoin, çevrimiçi karaborsalar için kullanılan “anonim para birimi” (değil) olduğu için zaman zaman zarar gördü.

Bitcoin’in anonim OLMAMASI ve dolayısıyla bu pazarlara erişen kişiler için bir risk olması nedeniyle, bazılarının bunun yerine Darkcoin’i benimsemeye başlaması muhtemel görünüyor. Bu, Darkcoin’in büyümesini hızlandırarak, ticaret hacmini büyük ölçüde artırabilir ve aynı zamanda Bitcoin’in itibarını ve meşruiyetini artırabilir..

Darkcoin’in Anonim Doğası ile Bitcoin’in Şeffaflığı Arasındaki Ayrılık, Gizli Kimlikle Karıştırılmış mı??

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Açıktır ki bu yeterli çalışma ile birden fazla para birimine ihtiyaç duymadan entegre bir sistem olabilir. Ancak bunun zararlı olacağını düşünüyorum. Bitcoin’in en büyük satış noktalarından biri, kolayca analiz edilebilen halka açık defterdir. DarkSend harika bir fikir ve Darkcoin arkasındaki bu kadar yetenekli geliştiricilerle çok iyi iş çıkaracak, ancak para birimleri ayrı kalmalı.

Bitcoin genel kabul için savaşıyor, fiyat istikrar ve şeffaflık. Düzenleyiciler, hükümetler, bankalar ve halk bunun üzerine bir spot ışığı yakıyor. Bitcoin’in anonimliğini artırmaya yönelik herhangi bir girişim, rakipleri için cephane olacaktır. Mevcut ayrımla, Bitcoin ışıkta kalabilir ve Darkcoin karanlıkta gizli kalabilir ve gelişebilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map