Electrum Cüzdan İncelemesi

Electrum Cüzdan İncelemesi

Bitcoin cüzdan pazarındaki belki de en eski oyunculardan biri Electrum’dur. Bu incelemede, cüzdanın artılarını ve eksilerini ele alacağım ve ayrıca kişisel deneyimlerimi onunla paylaşacağım.

Electrum İnceleme Özeti

Electrum, zengin özelliklere sahip ancak kullanıcı dostu olmayan bir Bitcoin masaüstü cüzdanıdır. Bitcoin’e yeni başlıyorsanız, Electrum’dan kaçınmanızı öneririm, ancak temel terimlere zaten aşina iseniz, bu mükemmel bir seçimdir.

Kısaca Electrum budur. Daha ayrıntılı bir inceleme için okumaya devam edin, burada ele alacağım konular:

1. Electrum’a Genel Bakış

Tarafından Kasım 2011’de oluşturuldu Thomas Voegtlin, Electrum o zamandan beri çeşitli geliştiriciler (kod açık kaynak kodludur). Electrum, istemci tabanlı bir cüzdandır – yani onu kullanmak için bilgisayarınıza indirip yüklemeniz gerekir..

İstemci yalnızca masaüstü için kullanılabilir, bu da cep telefonlarını cüzdan olarak kullanmak isteyen kullanıcılar için önemli bir dezavantajdır..

Electrum hızlı, güvenli ve özel olmakla gurur duymaktadır. Cüzdan hafif bir cüzdandır, yani blok zinciri indirmez, bu nedenle kurulumda gecikme olmaz ve her zaman günceldir.

Özel anahtarlarınız şifrelenir ve asla bilgisayarınızı terk etmez. Cüzdanınız gizli bir cümle (tohum cümle olarak da bilinir) kullanılarak kurtarılabilir. Ayrıca özel anahtarlarınızı çevrimdışı tutabilir ve yalnızca saat cüzdanıyla çevrimiçi olabilirsiniz.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Özel anahtarınız, Electrum’u Bitcoin ağına bağlayan sunucuyla da paylaşılmaz. Sunucu, kullanıcı hesaplarını saklamaz. Belirli bir sunucuya bağlı değilsiniz ve sunucunun sizi tanımasına gerek yok.

Son olarak, Electrum, TREZOR veya Ledger gibi donanım cüzdanlarını desteklemek için geliştirildi. Bu, özel anahtarınızın donanım cüzdanında güvenle çevrimdışı saklanacağı anlamına gelirken, Electrum’un arayüzünü istediğiniz zaman para göndermek için kullanabilirsiniz..


2. Kişisel Electrum Deneyimim

Çoğu kişi, Electrum’un en iyi Bitcoin masaüstü cüzdanı olduğunu düşünüyor. Bana her zaman cüzdanın çok karmaşık olduğunu düşündüğü için Electrum’a yeni başlayanların bakış açısından bakmak istedim.

Kurulum süreci

Deneyimli Bitcoin kullanıcıları için kurulum süreci oldukça basit ve anlaşılır olsa da, kripto para dünyasında ilk adımlarını atan biri için bunun ne kadar sezgisel olacağından emin değilim.

Temel olarak, her zaman “İleri” yi tıklamak muhtemelen yeni başlayanlar için tercih edilen kurulumdur. Ancak, aşağıda görüldüğü gibi, çeşitli adımların neyle ilgili olduğunu açıklayacak herhangi bir araç ipucu veya özet yoktur:

Electrum tohum türü

En azından en önemli kısım olan tohum cümle biraz daha detaylı anlatılıyor:

Electrum cüzdan üretim tohumu

Not – yapmalısınız asla tohum cümlenizi çevrimiçi olarak ortaya çıkarın. Yukarıda gördüğünüz tohum yalnızca eğitim amaçlıdır ve onu para depolamak için kullanmıyorum.

Tüm kurulum süreci, aşağıdakileri içeren 7 adımdan oluşur:

Gördüğünüz gibi, bu muhtemelen teknik bilgisi olmayan ortalama bir aceminin idare edebileceğinden biraz daha fazladır. Yeni başlayanların katılımının nasıl yapıldığını görmek için Exodus’a bir göz atın.

Kullanıcı arayüzü

Cüzdanın masaüstü istemcisinin kullanıcı arayüzü oldukça basittir. Pencerenin üst kısmındaki üç sekme, “gönder”, “alma” ve işlem geçmişiniz arasında seçim yapmanızı sağlar.

Electrum cüzdan geçmişi

Pencerenin altında, sistem ayarlarını görüntüleme, tohumunuzu inceleme veya şifrenizi değiştirme seçeneğiniz var..

Sonuç olarak, tasarım oldukça basit ancak pek de davetkar değil. Görünüşe göre Electrum, kullanıcı deneyiminden çok işlevselliğe odaklanıyor. Bitcoin’de yeni olan biri bu cüzdanı indirirse, cüzdanın sunduğu tüm seçeneklerden ne yapacaklarını bilemeyeceklerdir..

Zengin özelliklere sahip

Electrum’un iyi tarafı, özellikle Bitcoin işlemlerinizi özelleştirme söz konusu olduğunda zengin özelliklere sahip olmasıdır..

Cüzdan, özel işlem ücretleri belirlemenize izin verir. Electrum ayrıca, onaylanmadığı takdirde işleminizi daha yüksek bir ücretle yeniden yayınlamanıza olanak tanıyan Ücretle Değiştir özelliğini (RBF) destekler..

Ödemelerin nereden geldiğini bilmek için referans için farklı adresleri etiketleyebilirsiniz. Cüzdanın tüm geçmişini, adreslerini ve etiketlerini dışa aktarmanın da kolay bir yolu var.

Ek olarak, cüzdan, özel anahtarınızı kullanarak mesajları imzalamanıza ve aynı zamanda birden fazla alıcıya bir işlem gönderme işlemi olan “çok kişiye ödeme yapmanıza” olanak tanır..

3. Desteklenen Paralar

Electrum yalnızca Bitcoin’i (BTC) destekler. Ancak Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ve diğer kripto paralar için oluşturulmuş klonlar da var.


4. Müşteri desteği ve İncelemeler

Electrum’da çok kapsamlı belgeler çevrimiçi ve aktif BitcoinTalk kategorisi sorularınızın cevaplarını nereden alabilirsiniz.

Cüzdanla ilgili çok fazla çevrimiçi inceleme bulunmamakla birlikte, genel olarak Bitcoin topluluğu Electrum’a övgü küçük miktarlarda Bitcoin için mümkün olan en iyi seçeneklerden biri olarak.

5. Sıkça Sorulan Sorular

Electrum Ne Kadar Güvenli??

Electrum şifre korumalıdır ve ayrıca sabit sürücünüzdeki özel anahtarı şifreleyebilir. Parola kaybolursa veya bilgisayar tahrip olursa, her zaman başlangıç ​​cümlesiyle paranızı kurtarabilirsiniz (cüzdan kurulumu sırasında yazdığınızı varsayarak).

Electrum Bitcoin Cash’i Destekliyor mu?

Hayır, Electrum yalnızca BTC’yi destekler. Ancak, var Electron Cash Bitcoin Cash için bir Electrum klonu olan.


6. Sonuç

Electrum harika, hızlı, güvenli ve sağlam bir cüzdandır, ancak yeni başlayanlar için uygun değildir. Cüzdan, Bitcoin topluluğunun büyük desteğine sahip ve son derece zengin özelliklere sahip.

Bitcoin ile yeni başlıyorsanız, bu cüzdanı önermem, ancak temel terimler konusunda yolunuzu biliyorsanız, Electrum şiddetle tavsiye edilir (hey, ben kendim kullanıyorum).

Electrum ile herhangi bir deneyiminiz oldu mu? Aşağıdaki yorum bölümünde bunu duymak isterim.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map