FATF: Bitcoin pozitivní, ale riskantní pro vlády

Finanční akční skupina (FATF), nezávislá mezivládní agentura, vydala papír na Bitcoin. FATF usiluje o pomoc vládámAutor: Veeven Fair Use, href =prostřednictvím Wikimedia Commons “width =” 60 “height =” 104 “/> svět předchází finanční kriminalitě, zejména praní peněz a financování terorismu. Dokument, který pracovní skupina vydala o bitcoinech, pokrývá výhody, které nabízí digitální měna a potenciální rizika spojená s používáním bitcoinů. Přestože pokrytí výhod bitcoinu – a kryptoměny obecně – bylo zcela pozitivní, hlavní pozornost článku se zaměřila na „rizika“ vytvořená bitcoiny. Zatímco jednotlivec, který tuto informaci zběžně přečetl Příspěvek se může domnívat, že finanční akční skupina se zabývá ochranou jednotlivců, kteří používají bitcoiny – kvůli jejich tvrzení, že bitcoiny znesnadňují řešení zločinů spáchaných na jednotlivcích – cílenější čtení odhalí skutečný záměr zprávy. Zpráva FATF se vůbec nezabývá bezpečností spotřebitelů, ale spíše hrozbou, kterou bitcoin představuje násilné moci vlády.

První polovina zprávy je věnována definování terminologie pro čtenáře, kteří kryptoměnu neznají. Rozlišuje mezi „centralizovanými virtuálními měnami“ a „kryptoměnami“. Příspěvek také vysvětluje věci, jako jsou horníci, peněženky, burzy a Tor. Poté od spodní části 8. stránky dává pracovní skupina krátký odstavec o výhodách používání bitcoinů.

Tento krátký odstavec o „legitimním“ použití bitcoinů nastiňuje několik nesčetných pozitivních věcí, které plynou z používání bitcoinů. Dokument uvádí, že bitcoiny mohou „zlepšit účinnost plateb“ a „snížit transakční náklady na platby a převody fondů“. Bitcoin může podle zprávy také usnadnit mikroplatby v obchodech, aby podniky mohly zpeněžit zboží a služby, které byly dříve obtížně cenitelné. Pracovní skupina dále psala o tom, jak by použití bitcoinů mohlo podstatně reformovat globální trh remitencí. Díky svým okamžitým platbám a extrémně nízkým poplatkům za transakce může bitcoin pro jednotlivce mnohem levnější posílat peníze přátelům nebo členům rodiny v chudých zemích. Použití bitcoinu tímto způsobem by přímo konkurovalo tradičním bankovním službám bankovního převodu, které mají enormní mezinárodní transakční poplatky, díky nimž je pro lidi velmi nákladné posílat platby těm, kteří je potřebují. Bitcoiny proto mohou pomoci vymanit z chudoby miliony lidí v rozvojových zemích zvýšením objemu soukromé finanční pomoci zasílané těmto chudým jednotlivcům. Na závěr odstavec uvádí, že tyto výhody by měly být pečlivě analyzovány, aby se zjistilo, zda by podrobení bitcoinu tradičním finančním předpisům tyto potenciální výhody eliminovalo či nikoli..

A tím pozitivita v této zprávě končí. Zbytek zprávy finanční akční skupiny se zabývá „riziky“ spojenými s používáním bitcoinů a kryptoměn obecně. Tato rizika se však netýkají lidí, kteří ve skutečnosti používají decentralizované měny. Spíše se týkají pouze vlád, které se snaží udržet svou nadvládu nad svými příslušnými peněžními zásobami tváří v tvář rostoucí konkurenci, jako je bitcoin. Zde je několik citací ze zprávy, které nastiňují postoj FATF k rizikům kryptoměny:

Autor: Steve Jurvetson [CC BY 2.0], přes FlickrSteve Jurvetson [CC BY 2.0], přes Flickr

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

“Mohou umožnit větší anonymitu než tradiční bezhotovostní platební metody.” Systémy virtuální měny lze obchodovat na internetu, obvykle se vyznačují přímými vztahy se zákazníky a mohou umožňovat anonymní financování (financování v hotovosti nebo financování třetí stranou prostřednictvím virtuálních výměníků, které řádně neidentifikují zdroj financování). Mohou také povolit anonymní převody, pokud nejsou odpovídajícím způsobem identifikováni odesílatel a příjemce. “

Decentralizované systémy jsou obzvláště citlivé na rizika anonymity. Například záměrné adresy bitcoinů, které fungují jako účty, nemají připojena žádná jména ani jinou identifikaci zákazníka a systém nemá žádný centrální server ani poskytovatele služeb. Bitcoinový protokol nevyžaduje ani neposkytuje identifikaci a ověření účastníků ani generování historických záznamů o transakcích, které jsou nutně spojeny s identitou skutečného světa. “

Neexistuje žádný centrální orgán dohledu a v současné době není k dispozici žádný software AML pro monitorování a identifikaci vzorů podezřelých transakcí. Vymáhání práva nemůže zacílit na jedno centrální místo nebo entitu (administrátora) pro účely vyšetřování nebo zabavení majetku (i když úřady mohou zacílit na jednotlivé výměníky informací o klientech, které může výměník shromažďovat). Nabízí tedy úroveň potenciální anonymity nemožnou u tradičních kreditních a debetních karet nebo starších online platebních systémů, jako je PayPal. “

A nakonec:

Decentralizované konvertibilní virtuální měny umožňující anonymní transakce mezi lidmi se mohou zdát v digitálním světě zcela mimo dosah konkrétní země. “

Přinejmenším se zdá, že pracovní skupina v této zprávě nezohledňuje skutečné spotřebitele využívající bitcoiny. Všechny věci označené v článku jako „rizika“ jsou vlastně věci, díky nimž jsou bitcoiny obchodovatelné jako měna. Lidé chtějí používat měnu, která je činí anonymními a nevystopovatelnými, protože nechtějí, aby se jejich vlády v soukromém životě snášely. Pokud věci, které pracovní skupina vyzdvihuje jako nebezpečné potenciály spojené s používáním bitcoinů, jsou skutečně věci, které lidé chtějí vidět v měně, pak je zřejmé, že tento dokument neměl varovat civilisty před nebezpečím spojeným s používáním bitcoinů.

Skotky [CC BY 2.0], přes FlickrOd scottks [CC BY 2.0], přes Flickr

Záměrem této zprávy je spíše varovat vlády, že jejich monopoly na peníze jsou přímo ohrožovány rostoucím přijetím bitcoinů jako prostředku směny a že by se měly začít snažit získat tuto decentralizovanou technologii pod svou kontrolu. Při varování vlád před hrozbou, kterou bitcoin představuje pro jejich násilnou moc, článek rozporuplně používá aspekt kryptoměny, který dříve používal jako skutečnou výhodu. Dokument uvedl, že okamžité platby a nízké transakční náklady umožňovaly snadné zasílání decentralizovaných měn přes hranice, což by mohlo podpořit použití bitcoinů jako způsobu financování teroristických organizací. Je zřejmé, že výhoda, kterou tato stejná charakteristika poskytuje těm, kdo trpí v chudých zemích, nemá žádný význam, když čelí financování terorismu, které bylo zcela vytvořeno jako reakce na vlády porušující práva a přesvědčení jednotlivců. Ale to nevadí, říká pracovní skupina, jde nám pouze o udržení vládní dominance.

Naštěstí pro obhájce bitcoinů však takové zprávy pravděpodobně nebudou mít žádný vliv na schopnosti vlád vytvořit účinnou regulaci bitcoinů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map