Monero Nasıl Satın Alınır – Başlangıç ​​Kılavuzu

Monero Nasıl Satın Alınır – Başlangıç ​​Kılavuzu

Monero, dark web’de Bitcoin alternatifi olarak oynadığı rol nedeniyle büyük ilgi gördü. Başarısının ardından, birçok kişi şimdi fiyatı hakkında spekülasyon yapmaya çalışıyor. Bu yazıda size Monero ve onu çevrimiçi satın almanın farklı yolları hakkında kısa bir genel bakış sunacağım..

Monero Özeti Nasıl Satın Alınır

Monero (XMR) satın almak için şu adımları izleyin:

Kraken sizin için işe yaramazsa, işte bazı ek satın alma seçenekleri:

Kısaca Monero satın almanın yolu budur. Sürecin ayrıntılı bir açıklamasını istiyorsanız ve Monero’nun kendisi okumaya devam ederse, burada ele alacağım konular:

1. Monero nedir?

Monero, anonim madeni paralar kategorisine girer – yani Bitcoin’den farklı olarak halka açık olarak izlenemeyen bir kripto para birimi. Bu kategoride ayrıca iki ana rakip daha bulacaksınız – Dash ve Zcash.

Monero’ya kısa bir genel bakış istiyorsanız, aşağıdaki Bitcoin Whiteboard Salı bölümümüzü izleyin:

Monero, çeşitli yöntemler kullanarak oldukça iyi bir anonimlik elde eder.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Bağlanamayan Gizli Adresler

Adresin yeniden kullanımı, Bitcoin’in ortak gizlilik sorunlarından biridir. Tek bir adrese birden fazla ödeme almak, adresinizi bilen herkesin bakiyesini ve ilgili tüm gelen ve giden işlemleri takip etmesine olanak tanır.

Daha da kötüsü, Bitcoin’in değişikliği ele alma şekli nedeniyle cüzdanınızdaki ayrı adresler bile birbirine bağlanabilir. Bu nedenle, Bitcoin çekirdek geliştiricisi Luke Dash Jr., “Bitcoin’i bugün olduğu gibi darknet için yalnızca bir aptal kullanır” dedi.

Monero’da böyle bir gizlilik sorunu yoktur. Tüm hedef adresler, blok zinciri içinde gizlenir, böylece yalnızca gönderen ve alıcı bunları tanımlayabilir. Monero blok zincirinin analizi, XMR’nin alındığı hedef adresi asla ortaya çıkarmaz..

Bunun yerine, her işlem için benzersiz olan hedefin yalnızca kriptografik bir hash’i görünür. Yalnızca gönderen veya alıcı, gerçek adresi ortaya çıkarmak için bunu çözebilir. Bu gizlenmiş adresler “gizli adresler” olarak bilinir.

Belirgin gizlilik avantajlarının ötesinde, gizli adreslerin, adresler arasındaki mevcut XMR dağılımını belirlemeyi imkansız hale getirme gibi bir takım sonuçları vardır..

RingCT

Herhangi bir Monero işleminde gönderilen miktar, halka gizli işlem veya kısaca ringCT ile gizlenir. (çok) Basitçe ifade etmek gerekirse, gönderilen gerçek miktarı yayınlamak yerine, kullanıcı yalnızca rastgele görünen küçük bir bilgi parçasını iletir.

Bu bilgi, gerçek miktarı gizli tutarken gönderilen miktarın yasal olduğunu doğrulamak için yeterlidir..

İzlenemeyen Yüzük İmza Ödemeleri

Yüzük İmzaları, gönderenin kimliğini Monero’da gizlemenin bir yoludur. Bir XMR işlemini her imzaladığımda, kendi imzama ek imzalar eklendiğinden işlemi kimin gönderdiğini ayırt etmek neredeyse imkansız.

Yukarıdaki 3 öğenin kombinasyonu, Monero’yu herhangi bir potansiyel izleyici için aynalardan oluşan bir labirent yapar. Kesin bir bağlantı belirlenemez, sadece belirsiz bağlantı olasılığı.


2. 3 Adımda Monero (XMR) Nasıl Satın Alınır

Adım 1: Bir Monero Cüzdan Alın

Monero’yu depolamanın en güvenli yolu bir donanım cüzdanı kullanmaktır. Bugün sadece Ledger cüzdanları Monero’yu destekliyor.

Bir donanım cüzdanı kullanmak size özel anahtarınızı (yani “şifreniz” çevrimdışı) saklama güvenliğini sağlarken, gerektiğinde XMR’yi bir masaüstü arayüzü aracılığıyla kolayca göndermenizi sağlar. Dezavantajı elbette donanım cüzdanlarının paraya mal olmasıdır..

Bir donanım cüzdanı kullanmak istemiyorsanız, her zaman ücretsiz bir yazılım cüzdanı kullanabilirsiniz. Kullanmanızı tavsiye ederim resmi masaüstü cüzdan Monero geliştiricilerinden.

Daha düşük bir gizlilik düzeyi sizi ilgilendirmiyorsa, MyMonero web cüzdanı kullanımı uygundur ve tam Monero masaüstü cüzdanını indirmenizi gerektirmez.

MyMonero, tam bir Monero istemcisini kendileri çalıştırmamayı tercih edenler veya sınırlı kaynaklara sahip cihazları kullananlar için ücretsiz barındırılan Monero hesapları sağlayan bir hizmettir. Monero Core ekibinin yardımıyla geliştirildi.

Özel giriş anahtarınıza erişiminiz olduğu sürece hesabınıza herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. MyMonero, özel oturum açma anahtarınızı asla bilmez ve bu nedenle paranızı izniniz olmadan harcayamaz. Tüm özel şifreleme, cihazınızda yerel olarak yapılır.

Son olarak, XMR’yi ve 100’den fazla farklı kripto varlığını destekleyen popüler bir yazılım cüzdanı olan Exodus’u da kullanabilirsiniz. Cüzdan ayrıca XMR’yi diğer kripto para birimleri ile takas etmek için yerleşik bir takas özelliğine sahiptir ve bunun tersi de geçerlidir..

Monero adresinizi bulma

Monero cüzdanınızı aldıktan sonra XMR adresinizi almanız gerekecektir. Adres, “4” ile başlayan çok uzun bir harf dizisidir (büyük / küçük harfe duyarlı) ve sayılardır. İşte bir örnek:

46awGHmrCxk7iei4pGPxXRUmL3Xy6K7KBeY4DFTyX86d8su49r5JzC2YsPZohoF5sqCxqhGUAYV5SQ8jUp2SyvsaKmTwPE2

Adım 2: Bir XMR değişimi bulun

Yerel Monero, Monero satın almak için çok çeşitli ödeme seçenekleri bulabileceğiniz alıcıları ve satıcıları bir araya getiren bir pazardır..

Kraken, daha sonra doğrudan Monero satın almanıza izin veren fiat para yatırmalarına izin verir. Ancak bu, değişim doğrulama sürecinden geçmenizi gerektirir.

Monero satın almanın bir başka yolu da önce fiat (yani USD, EUR, GBP) ile Bitcoin veya Ethereum satın almak, ardından Bitcoin’inizi Binance aracılığıyla Monero ile takas etmektir. Coinmama üzerinden kredi kartı ile Bitcoin satın alabilirsiniz.

Monero için Bitcoin veya Ethereum ticareti için ek seçenekler aşağıdaki borsaları içerir: Bitfinex (artık ABD müşterilerini kabul etmiyor), HitBTC, Poloniex, Bithumb ve Bittrex.

3. Adım: Madeni paralarınızı geri çekin

Monero’nuzu seçilen borsadan satın aldıktan sonra, kendi cüzdanınıza taşıdığınızdan emin olun. Paralarınızı asla bir borsada bırakmayın, çünkü bu onları kontrolünüzden çıkarır.

Madeni paralar cüzdanınıza düştüğünde, Monero satın alma sürecini başarıyla tamamladınız.

3. Sık Sorulan Sorular

Monero’nun Değeri Ne Kadar?

1 XMR 138 USD’ye eşittir

Kraken’da Monero Nasıl Satın Alınır?

Kredi kartıyla Monero Alabilir misin?

Doğrudan bir kredi kartıyla Monero satın almanın bir yolu yoktur. Tek seçenek, bir kredi kartıyla Bitcoin veya Ethereum satın almak ve ardından bunu Monero ile takas etmek..

4. Sonuç

Kripto para birimlerinin çoğu sadece spekülasyon için iyidir. Monero, uzun vadede tutmakta rahat hissettiğim birkaç kişiden biri. Monero, hem yararlı hem de (bazı kullanımlarına rağmen) meşru olduğunu kanıtladı.

Önde gelen 3 anonim madeni paranın arasında Monero, teknoloji ve benimseme söz konusu olduğunda üstünlüğe sahip gibi görünüyor..

Monero satın alma konusunda deneyiminiz oldu mu? Öyleyse, aşağıdaki yorum bölümünde bunu duymak isterim.

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map