Nebezpečí bitcoinu

Bitcoin začal na trhu vlnit až pozdě. Plně digitální měna zpochybnila samotné základy světového finančního systému a nastolila otázku: Může existovat měna, která není podpořena drahými kovy nebo národními vládami? Zatímco je měna stále v plenkách, udržuje si potenciál dalšího růstu a vývoje. Potenciální investoři a horníci by si přesto měli být vědomi, že v měně existuje vysoké riziko.

První věc, kterou musíte pochopit, je, že bitcoiny nepodporuje žádná vláda, státní pokladna nebo centrální clearingová instituce. Jeho hodnota není odvozena od zlata nebo jiného drahého kovu. V průběhu historie a až do roku 1971 byla většina národních měn kryta zlatem nebo jinou komoditou. Po skončení dohody z Bretton-Woods však bylo možné většině měn pohybovat na volném trhu, přičemž skutečnou hodnotu měny určovali kupující a prodávající. Národní měny jsou podporovány plnou vírou příslušných národních vlád a často fungují jako jakési referendum o daném národě a jeho fiskálním zdraví. Například ekonomicky pulzující země se zdravou fiskální politikou má obecně vysokou měnu.

Bitcoin nepodporuje nikdo kromě víry kupujících a prodejců na trhu. Neexistuje žádná centrální banka, která by sledovala a upravovala vývoj měny, ani žádný vedoucí orgán, který by dohlížel na vývoj a vývoj měny. V určitém smyslu odvozují bitcoiny svou hodnotu od nákladů na práci a elektřinu. Aby mohl bitcoin vytvořit bitcoin, musí k řešení složitých rovnic používat pokročilý počítačový hardware. Po dokončení rovnice se vytvářejí nové bitcoiny. Tím se v bitcoinu vytváří jakási inherentní hodnota.

Přesto jen malý počet podniků (v době psaní tohoto článku, asi 1 000) přijímá bitcoiny jako platbu. Existuje však řada bitcoinových burz, které uživatelům umožňují směňovat mince za peníze. Z velké části se tyto burzy ukázaly jako stabilní a bitcoiny byly převážně likvidní, což znamená, že je můžete vyměnit za hotovost. V posledních dnech se hodnota bitcoinů divoce houpala, ale vzrostla na více než 250 dolarů, než klesla zpět pod 100 dolarů. Pod těmito divokými výkyvy bylo několik burz nuceno uzavřít.

Pokud by se všechny bitcoinové burzy zavřely a měna by se stala nelikvidní, všichni investoři, kteří by drželi bitcoiny, by ztratili všechny své peníze. I když bitcoiny zůstanou směnitelné s jinými měnami, divoké cenové výkyvy by mohly poškodit mnoho investorů. Zatímco bitcoin je velmi zajímavý koncept, v tuto chvíli by bylo bláznivé investovat peníze do měny, kterou si nemůžete dovolit ztratit.

Lidé a společnosti, kteří chtějí těžit bitcoiny, by měli být také unavení z potenciálních rizik. Těžba byla zpočátku velmi levná a bitcoiny mohl vytvářet kdokoli s PC. Postupem času se však obtížnost řešení rovnic zvýšila, což vyžadovalo výkonnější zařízení a větší množství elektřiny. Nyní může těžební zařízení stát až 20 000 dolarů a účty za elektřinu za provoz zařízení se mohou velmi rychle sčítat.

Pokud se bitcoiny zhroutí, všechno vybavení bude z velké části k ničemu a horníci budou i nadále muset platit své účty za elektřinu. Každý potenciální těžař, který se chce dostat na trh, by měl velmi pečlivě zvážit náklady a rizika. Pokud se investoři chtějí zapojit do těžby, nejlepší metodou by mohlo být rozložení rizika mezi skupinu investorů. Takto by měl trh směřovat na jih, ztráty pro jednotlivé investory zůstanou omezené.

Staré přísloví říká, že byste neměli dávat všechna vejce do jednoho košíku. Totéž platí pro bitcoiny. Investice malého množství peněz, které si můžete dovolit prohrát, vám nakonec může přinést značné zisky. Na druhou stranu, pokud investujete hodně peněz, můžete dlouhodobě přijít o své celoživotní úspory. Měli byste si také být vědomi toho, že vláda nebo organizace se nakonec mohou cítit bitcoinem ohroženi, a rozhodnou se jej snížit. Pokud by se například americké ministerstvo financí rozhodlo investovat velké částky do bitcoinu, aby zvýšilo ceny, než náhle stáhne a zaplaví trh prodejem mincí, mohlo by to potenciálně snížit celou měnu. I když se to může zdát jako spekulativní konspirační teorie, zůstává skutečným světovým rizikem.

Stručně řečeno, investujte opatrně!

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map