OP-ED: Bitcoin Fiyat Analizleri Pazarında Daha Fazla Profesyonelliğe İhtiyacımız Var

Sorumluluk Reddi: Bu yazarın görüşleri CoinBrief’in görüşlerini yansıtmamaktadır..

Bitcoin Fiyatını Analiz Eden Analistleri Analiz Etmek

Bitcoin’in fiyatı düşüyor. Doğal olarak, insanlar nedenini bilmek isterler ve bu nedenle Bitcoin bilgi için haber siteleri ve alt dizinler. Bu web sitelerinde Bitcoin trend analisti olduklarını iddia eden insanlar var; bu insanlar Bitcoin fiyatlarının grafiklerine bakar, trend çizgileri oluşturur ve daha sonra bu trend çizgilerini geleceği tahmin etme ve Bitcoin meraklıları için eylem reçetesi oluşturma girişimlerinde kullanır. Ancak bu “analizler” nadiren mantıklıdır ve tahminlerinde neredeyse hiçbir zaman doğru değildir. Bu son fiyat düşüşü bu topluluğa herhangi bir değişiklik getirmedi.

Geçen hafta kurulan 630-650 dolarlık duvardan ilk kez fiyat düşmeye başladığında, beni gerçekten heyecanlandıran belirli bir “analiz” gördüm. Bitcoin’in fiyatı iki günlük bir zaman dilimi içinde 640 dolardan 630 dolara düşmüştü – eğer doğru hatırlıyorsam. Bu kişi, haftalık fiyat tablolarına baktı, fiyatlarda düşüş eğilimi gösterdiğimizi belirtti – 400 $ ‘lık fiyat aralığının ortasına döneceğimizi iddia ederek – ve tüm okuyucularını satmaya, satmaya, satmaya teşvik etti! Her şeyi satmaları ve fiyat bir taban bulduğunda geri satın almaları gerektiğini, böylece fiyat tekrar yükseldiğinde daha da fazla kar elde etmeleri gerektiğini söyledi. Makalenin altında bir sorumluluk reddi beyanı vardı; Bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yaptığını belirtti. Yani, neden herkesin satmasını istediğine dair spekülasyon yapmaya gerek yok, bu da fiyatı daha da düşürür! Yaklaşık 400 $ ‘lık bir fiyata geri dönseydik, birçok insan içeri girecek ve fiyat bir kez daha fırlayacaktı ve bu adam yatırımından büyük getiri elde etmiş olacaktı. Piyasayı kendi lehine manipüle etme girişimlerinde bulunmak için bir “analist” olarak pozisyonunu kullanıyorsa, Bitcoin yatırımında oldukça derin bir delik içinde olmalıdır. Bu adamın analizinde kullandığı tamamen savunulamaz metodolojiyi bir kenara bırakırsak, bir kişinin teraziyi istediği yöne çevirmek için makul büyüklükteki bir Bitcoin web sitesinde yazar olarak konumunu bu kadar utanmazca kötüye kullanacağından dehşete düştüm. Şahsen ben bu sözde “analist” lerden hiçbirine tam da bu nedenlerle dikkat etmiyorum; son derece hatalı metodoloji ve şüpheli nedenler kesinlikle güvenilir finansal tavsiye sağlamaz.

Bitcoin piyasa analizi, Bitcoin yatırımcıları ve meraklıları için meşru bir bilgi kaynağı olacaksa, kötü ekonomi ve entelektüel sahtekarlığın durdurulması gerekecektir. Bu eğilim analizlerini gerçekleştiren insanların çoğu, genel ekonomi teorisinin temel ilkelerini görmezden geliyor. Bu eğilim çizgilerini çizerken ve bunları geleceğe doğru genişletirken insan eylemini, nedenselliğini ve mantıksal sonuçlarını dikkate almazlar. Esas olarak pozitivist ekonomi felsefesine bağlı kalırlar ve yalnızca, koşulları gerçek dünyada hiçbir ağırlık taşımayan teorik bir ekonomik durum olan, yalnızca eşit olarak dönen ekonomi alanıyla ilgili olan istatistiksel modellere ve denklemlere güvenirler. Nedenselliğin önemini daha önce tartıştım makale ve boş zaman için insan arzusu ile büyük bir ulusal tatilin meydana gelmesi arasındaki basit nedensel bağlantının Bitcoin piyasalarında birkaç günlük durgun ticarete neden olduğunu gösterdi..

Bitcoin Fiyat Düşüşünün Daha Mantıklı Bir Sebebi

Nedensellik ve bunun ekonomik metodolojideki yeri konusunda olduğum için, fiyatın neden düştüğü konusunda kendi fikrimi sunmama izin verin. Dish Network tarafından yapılacak açıklamanın hemen ardından Bitcoin fiyatında büyük bir artış gördük. kabul Bitcoin, hizmetleri için geçerli bir ödeme aracı olarak. Fiyatlardaki bu sıçrama, Bitcoin topluluğundaki sürekli iyi haber akışının bir sonucu olarak ortaya çıkan Bitcoin’in değerinde halihazırda kurulmuş olan yükseliş eğilimini hızlandırdı. Şimdi bu bilgiyi alıp, görünüşte Bitcoin ile ilgisi olmayan daha yakın tarihli bir olaya uygulayalım, bunu yaparak Bitcoin’in şu anda düşen fiyatının nedeni hakkında bazı değerli bilgiler elde edeceğimizi düşünüyorum. Haber, son iki üç gündür Irak’ta hızla gerileyen bir durumu konu alıyor. El Kaide’nin son derece radikal bir kolu Irak’ta birçok şehri ele geçirdi ve bildirildiğine göre Bağdat’a yaklaşıyor. Bu faaliyete yanıt olarak Başkan Obama, bu isyancılarla savaşmak için ABD ordusunu Irak’a geri götürmenin söz konusu olmadığını açıkladı. Borsa bu habere çok olumsuz tepki gösterdi; bugün (12 Haziran 2014), Dow Jones Industrial 109,7 puan kapattı. Şimdi, bu bilgileri göz önünde bulundurarak, Bitcoin fiyatındaki önemli düşüşe biraz daha net bir şekilde bakabiliriz. Görünüşe göre Bitcoin piyasaları borsa ile eşzamanlı olarak dalgalanıyor ve bu genellikle gerçekleşmiyor. Bundan, Dish duyurusunun bazı ana akım borsa oyuncularını getirdiği ve şimdi hisse senedi sattıkları gibi bitcoin sattıkları sonucuna varabiliriz. Bu veriyi, ulaşmaya yaklaşan Ghash.io hakkındaki son korku ile birleştirin % 51 hashing gücü, ve son birkaç gündür düşen Bitcoin fiyatının nedeni için oldukça makul bir hipotez elde ediyoruz.

Trend analizleri yaparken sağlam bir metodoloji uygulayan bir kimse yok demiyorum, henüz hiç görmedim. Hiç kimsenin eğilim çizgilerini çizerken makul ekonomik düşünceyi yeterince kullandığını görmedim, sadece bazı rakamlar çalıştırıyorlar, grafikte bir çizgi çiziyorlar ve uzun vadeli gelecek için bir öngörüde bulunuyorlar. Bitcoin fiyatı eşit kalacaktır. Bitcoin topluluğu kesinlikle bir doz profesyonellik ve sağlam, mantıksal ekonomik teori kullanabilir. Elbette, bu makalede bahsettiğim adam şu ana kadar haklıydı, ben bu son kelimeleri yazarken Bitcoin’in fiyatı hala düşüyor. Ancak bu onu, analizinde kullanılan acı verici şekilde hatalı metodolojiden kurtarmaz; bozuk bir saat hala günde iki kez doğrudur. Fiyattaki bu düşüşün ne zaman duracağını söylemek mümkün değil. Dish duyurusu nedeniyle gelen tüm ana akım tüccarlar satış yapmayı bıraktığında ve Irak ile ilgili haberler sakinleştiğinde fiyatların düzeleceğine inanıyorum. Ayrıca, yazarlarımızdan birinin dediği gibi, Ghash% 51 karma gücüne ulaşsa bile% 51’lik bir saldırının gerçekleşmesi olası görünmüyor. Nedensel ilişkilerin gerçekliğine göre, değişken bir politik ve ekonomik iklim, ticareti yapılan herhangi bir şeyin değerinde değişken dalgalanmalara neden olur, bu Bitcoin topluluğunun gelecekte trend analizleri yaparken alması ve dikkate alması gereken çok değerli bir derstir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map