Plánovaný upgrade způsobí generování neplatných bloků

Pokud jste své bitcoiny neobdrželi v transakcích, které byly potvrzeny do 6. července 2015 do 12:00, nemusí být vaše bitcoiny v bezpečí. Bezpečnostní problém došlo, kde se aktuálně vytvářejí neplatné bloky. Existuje určitý software, který je schopen detekovat neplatné bloky a podle toho je odmítnout, ale existuje software, který není dostatečný pro zvládnutí této aktuální hrozby, protože nedokáže detekovat neplatné bloky. Uživatelé tohoto softwaru proto obdrží potvrzení, která nejsou skutečná.

Po nějakou dobu zvyšující se množství těžebních hash sazeb prosazovalo přísné DER podpisy BIP66. Podle pravidel BIP66 je v okamžiku, kdy je dosaženo 950 z posledních 1 000 (95%) bloků verze 3 (v3), všichni upgradovaní horníci začnou odmítat bloky verze 2 (v2). Úroveň 950 byla dosažena 4. července 2015. Krátce po této události vytěžil malý horník, který byl součástí zbývajících 5%, neplatný blok. I když se těžba neplatných bloků očekávala, ukázalo se, že zhruba 50% hašovací rychlosti sítě se těžilo bez plně validujících bloků (označovaných jako těžba SPV) a vytváření nových bloků nad neplatnými bloky. Vzhledem k tomu, že přibližně polovina těžební sítě SPV naznačila, že bude prosazovat pravidla BIP66, několik obrovských horníků prozatím propadlo v hodnotě těžby přes 50 000 $.

Software, jehož úkolem je odmítání neplatných bloků, je nyní vystaveno riziku, že budou odrážet transakce potvrzené, pokud technicky nejsou. Nejohroženější skupinou jsou aktuálně nejlehčí peněženky (SPV) a určitý software, jako jsou starší verze Bitcoin Core, které byly podle nových pravidel konsensu BIP66 sníženy na úroveň zabezpečení SPV..

V tuto chvíli je doporučenou akcí dočasně dostat všechny těžaře z těžby SPV a zpět na úplné ověření. Bitcoin.org tedy může snížit své současné doporučení čekat na 30 dalších potvrzení. Vzhledem k tomu, že v souvislosti s plánovanou aktualizací došlo k problémům, jsou výsledky potvrzení obdržené po 6. červenci 2015 mnohem méně spolehlivé, pokud používáte následující software:

  • Uživatelé peněženky Lightweight (SPV) by měli přednostně obdržet dalších 30 potvrzení v hodnotě, kterou obvykle dostávají;
  • Bitcoin Core 0.9.4 nebo starší uživatelé by měli buď upgradovat na Bitcoin Core 0.10.2, nebo přednostně obdržet dalších 30 potvrzení na částku, kterou obvykle dostávají;
  • Uživatelé webové peněženky by také měli přednostně obdržet dalších 30 potvrzení o částce, kterou obvykle dostanou, pokud si nejste zcela jisti, že je vaše peněženka zabezpečena bitcoinovým jádrem 0.9.5 nebo novější verzí;
  • Uživatelé bitcoinového jádra 0.9.5 nebo novější tím nejsou ovlivněni, ale doporučuje se upgradovat na verzi 0.10.2, protože by mohla existovat chyba zabezpečení typu odmítnutí služby, která nesouvisí s tímto konkrétním upozorněním.

Je důležité, aby horníci, kteří sdružují důl, měli jistotu, že jsou součástí fondu, který správně ověřuje bloky. Pokud zjistíte, že to váš bazén nedělá, okamžitě přepněte na bazén, který to dělá. Seznam obsahující podezřelé dobré a / nebo špatné fondy najdete na stránce Porovnání těžařského fondu Wiki. Pokud dáváte přednost sólo dolu, co nejdříve přepněte na Bitcoin Core 0.10.2.

Otázkou v této fázi je, zda lze tento problém vyřešit, aby se věci „vrátily do normálu“. Odpověď na to je ano a ne. Bitcoinové jádro 0.9.5, stejně jako jeho novější verze, vždy dokázalo zjistit, zda jsou bloky platné nebo ne. Bitcoin Core 0.9.4, stejně jako dřívější verze, však nezahrnuje další pravidla konsensu BIP66, a proto neposkytuje úroveň zabezpečení, kterou poskytují novější verze Bitcoin Core. Proto se důrazně doporučuje upgradovat, abyste se mohli vrátit k úplnému zabezpečení uzlu. Lehké peněženky (SPV) nejsou bezpečné, pokud bylo přijato méně než 30 potvrzení. Tato situace přetrvává, dokud všechny hlavní fondy nepřepnou na úplné ověření. Vzhledem k tomu, že webové peněženky jsou v provozu a manipulaci s dvojnásobnými výdaji extrémně různorodé, je bezpečnější předpokládat, že jsou na stejné úrovni zabezpečení jako výše popsané odlehčené peněženky, pokud si nejste zcela jisti, že používají Bitcoin Core 0.9.5 nebo novější verze pro úplné ověření.

Seznam neplatných hašování bloků najdete na webu Bitcoin Wiki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map