Robocoin 2.0 Açıklandı, Bitcoin için Yeni Bankacılık Özellikleri

10 Haziran 2014’te, Las Vegas merkezli Bitcoin ATM üreticisi Robocoin, geliştirilmesinin bir sonraki aşaması olan Robocoin 2.0’ı duyurdu. Şirket, yalnızca bir Bitcoin sağlayıcısı olmak yerine gerçek bir bankacılık hizmeti olmayı umuyor ATM’ler. Robocoin, farklı amaçlar için birkaç farklı hesaba sahip bir çevrimiçi Bitcoin bankacılık hizmeti sunuyor; Bitcoin depolama ihtiyaçlarınıza göre kullanabileceğiniz Robocoin, operatör, multisig ve broker hesapları. Bir kişinin çevrimiçi banka hesabına herhangi bir Bitcoin ATM’sinden erişilebilir, yani birden fazla hesap yapmak zorunda kalmadan herhangi bir yerde herhangi bir Bitcoin ATM’sinden para yatırabilir, çekebilir ve 12 farklı para birimini Bitcoin ile takas edebilirsiniz. Bankacılık işlevine ek olarak, yeni Robocoin çevrimiçi hesapları, kullanıcıların anında dünya çapında para gönderip almasına olanak tanıyan çevrimiçi cüzdan görevi görecek. Şu anda Robocoin, Bitcoin ATM hizmetlerini dünya çapında 13 ülkeye sağlıyor ve şu anda hizmetlerini daha fazla ülkeye genişletmek için çalışıyor. Ancak bu, çevrimiçi bankacılık hizmetini kullanmak için Robocoin ATM’si olan bir ülkede ikamet etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Herkes bir hesap oluşturabilir ve bunu çevrimiçi cüzdan olarak kullanabilir.

Robocoin 2.0 Bitcoin ATM’lerinin ilginç bir yeni özelliği de hesap güvenliğidir. Biyometrik kimlik doğrulama teknolojisini uygulayan bir avuç içi tarayıcı, “müşteri hesaplarını hırsızlık ve dolandırıcılığa karşı güvence altına alacak” üç kimlik doğrulama faktöründen – telefon, PIN ve avuç içi damarından “biri olacaktır.

Robocoin ekran görüntüsü

Küresel Havale Piyasasında Devrim Yapmak

Bitcoin’in, geleneksel bankacılık kurumları aracılığıyla yapılan banka havalelerine kıyasla, iki kişi arasında herhangi bir yerde anında ve minimum işlem ücreti ile para transferi yapabileceğini biliyoruz. Ayrıca, Bitcoin transferlerinin cep telefonlarıyla yapılabilmesi, Bitcoin’in, bireylerin bilgisayar yerine ucuz akıllı telefon kullandığı aşırı yoksul ülkelerde geleneksel bankacılık kurumlarının yerini alabileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, Robocoin 2.0’ın geliştirilmesiyle, küresel havale pazarı her zamankinden daha kolay hale gelecektir..

Bitcoin, gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde akrabaları olan aileler tarafından bu akrabalarına günlük harcamalarına yardımcı olmak için para göndermek için zaten kullanılıyor. Bitcoin, bir banka aracılığıyla geleneksel para çekme yönteminin aksine, Bitcoin ödeme ağı yoluyla para göndermenin hızı ve düşük maliyeti nedeniyle bu durumlarda ailelere çok çekici geliyor. Para havaleleri için kullanılan en popüler banka havalesi hizmetlerinden biri, Western Union’ın uluslararası banka havalesi hizmetidir. Ayrıca, şu anda Western Union ile rekabet eden bir başlangıç ​​uluslararası para transferi hizmeti olan Moneygram da var. Bu hizmetler, ailelerin denizaşırı akrabalarına gönderdiği paranın büyük bir bölümünü tüketen çok yüksek işlem ücretleri talep ediyor ve bu da bu ailelerin yoksul akrabalarına yardım etmesini son derece pahalı hale getiriyor. Bitcoin, kendini Western Union veya Moneygram’dan çok daha iyi bir hizmet olarak kanıtladı, çünkü blockchain teknolojisi transfer ücretlerini ihmal edilebilir hale getiriyor, hatta daha uzun onay sürelerini riske atmaya istekliysen “ücretsiz”..

Robocoin 2.0, bir ATM hizmetini, bir sıcak cüzdan hizmetini ve bir soğuk depolama hizmetini tek bir Bitcoin “bankacılık” hizmetinde birleştirerek son derece düşük maliyetli madenci ücretlerinden ve yıldırım hızında işlem hızlarından yararlanacaktır. Bitcoin havale süreci bu tür bir konsolidasyonla çok daha basit hale getirilecek. Şu anda, bir kişi denizaşırı bir aile üyesine bir miktar bitcoin göndermek istediğinde, çok adımlı bir süreç gerçekleşmelidir..

İlk olarak, her iki aile üyesinin de bir cüzdan uygulaması indirmesi gerekir; ve çok çeşitli cüzdan uygulamalarıyla, havale piyasasında istenen doğru verimlilik ve güvenlik dengesini elde etmek için hangilerinin kullanılacağını belirlemek zor olabilir..

Daha sonra, bitcoinleri gönderen kişinin aslında bunları bir borsadan satın alması gerekir. Ünlü Mt. Gox fiyaskosu, son sürümde daha da kötüleşti Willy Raporu, Herhangi bir Bitcoin değişiminin son derece dikkatli kullanılması gerektiği ortaya çıktı.

Son olarak, bu süreçteki en kolay adım olan fiili işlem gerçekleşmelidir; A kişisi bitcoinleri yurtdışına anında B kişisine gönderecektir. Ardından, B kişisi dışarı çıkıp o ülkenin para birimi için bitcoin ticareti yapacak birini bulmalıdır. Son derece fakir ülkelerdeki havale sürecine baktığımız için, Bitcoin’i kabul eden pek çok tüccar olması muhtemel değildir, bu nedenle bitcoinleri diğer para birimleri için satma zorunluluğu yaratır. Bu adım, Bitcoin havale sürecindeki en tehlikeli adımdır çünkü bicoinleri satmaya çalışan kişi, yalnızca bitcoinlerini satın alan kişiye olan güvenine güvenmek zorunda kalacağı için hırsızlık ve dolandırıcılığa karşı savunmasız olacaktır..

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Bununla birlikte, bu süreç Robocoin 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle kolaylaştırılacak ve daha güvenli hale getirilecek. Sürecin her adımı artık Robocoin ekosisteminde gerçekleşebilir. Her iki aile üyesi de çevrimiçi bir Robocoin hesabı oluşturabilir. A Kişisi, güvenli bir şekilde bitcoin satın almak ve onları B Kişisine göndermek için çevrimiçi hizmeti veya yakındaki bir ATM’yi kullanabilir. Daha sonra, B kişisi, ideal olarak güvenli, iyi aydınlatılmış bir alanda bulunan bir Robocoin ATM’ye gidebilir, ve bitcoinleri günlük harcamalar için kullanabileceği başka bir para birimine güvenli bir şekilde dönüştürmek için üç faktörlü kimlik doğrulama sürecinden yararlanın. Robocoin 2.0 ile riskli, çok adımlı Bitcoin havale süreci çok daha basit, daha hızlı hale getirildi ve tamamen güvenilmez hale gelecek.

Umarım, Robocoin 2.0’ın küresel havale piyasasını tamamen elden geçirme potansiyeli gelecekte bir noktada tamamen gerçekleşecektir. Bitcoin’in hükümeti parasal sistemden tamamen çıkararak en fakir ülkelere bile refah getirebileceğini biliyoruz. Şimdi, bu yaz bir ara sunulacak olan Robocoin 2.0’ın duyurulmasıyla, bu potansiyel büyük ölçüde genişletildi..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map