Savunma Bakanlığı Bitcoin Potansiyel Terörist Tehditini Değerlendiriyor

Son zamanlarda ABD Savunma Bakanlığı’nın eğitim göreceği haberi ortaya çıktı. Bitcoin, çeşitli diğer teknolojilerle birlikte potansiyel terörist tehditler olarak. DoD, Bitcoin’in hızı ve anonimliği nedeniyle Bitcoin’in terörist faaliyetlerin kolayca ve gizlice gerçekleştirilmesine izin vereceğinden endişeleniyor. Deep Web ilaç pazarının başarısı nedeniyle bu varsayımlar için bazı gerekçeler olsa da, Silk Road, terörizm korkusu gerçekten de Bitcoin hakkındaki bu yeni araştırmanın ana nedeni.?

Bitcoin Yasal mı? Elbette. Ancak Bitcoin Kullanıcıları Hedefleniyor

Bu yeni araştırma Bitcoin kullanıcıları hakkında ne söylüyor? Bu haber, Savunma Bakanlığı’nın terörist olmanın dijital para birimini kullanan herkesten şüphelendiği şeklinde yorumlanabilir. Bitcoin, bu araştırmaya dahil edilen birçok teknolojiden sadece biri olduğundan, Savunma Bakanlığı bu teknolojilerden herhangi birini kullananlardan şüphelenebilir mi? Bu ima, federal hükümetin NSA’nın casusluk programlarına karşı ateşli savunmasını ve Edward Snowden’a karşı öfkesini ve gizli NSA belgelerini ifşa etmesini hatırlatıyor. Her iki partiden politikacılar, NSA’nın faaliyetlerini Amerikan çıkarlarını teröristlerden koruduğu şeklinde selamladılar. Bununla birlikte, Ulusal Güvenlik Teşkilatı’nın casusluklarının çoğu Amerikan vatandaşlarına yapıldı..

Hükümetimiz başlangıçta sadece şüpheli teröristlerin bilgilerini topladıklarına dair bize güvence verseydi, ancak daha sonra NSA’nın kendisinden gelen itiraflarla birlikte Snowden’ın sızıntıları bize NSA’nın birkaç yıldır masum Amerikan vatandaşları üzerinde gereksiz casusluk operasyonları yürüttüğünü söyleseydi bize NSA’nın tüm Amerikalıların potansiyel teröristler olduğunu varsaydığını söyleyin. Artık Savunma Bakanlığı, Bitcoin’in yasallığından bağımsız olarak Bitcoin ile aynı şeyi yapıyor olabilir..

NSA’nın gözetim programının herhangi bir büyük siyasi muhalefeti bastırmak için kullanılabileceği varsayımları olduğu gibi, Savunma Bakanlığı bu soruşturmanın terörü durdurmak için değil, ama kullanımını caydırmak için bir gözdağı aracı olarak kullanılmasını amaçlayabilir mi? Tamamen Bitcoin?

Bitcoin Güvenli ve Yasaldır, ancak Devlet Tarafından Verilen Para İçin Bir Tehdittir

Kripto para birimleri popülerlik kazandıkça, geleneksel, devlet kontrollü paraya olan talebin azalması mümkündür. Bir hükümetin parasına olan talebin azalması hükümet için çok kötüdür. Merkezi olmayan bir para birimi, Devletin iktidarının ana kaynağı, konuları üzerinde yasal ihale yasalarını zorlayarak para sistemini tekelleştirme yeteneğinden kaynaklandığı için, Devleti aç bırakma potansiyeline sahiptir. Vatandaşlarının kağıt parasını kabul etmeye zorlanmasıyla, hükümet istediği her şeyi ödemek için para arzını sonsuza kadar şişirebilir. Bu sınırsız enflasyon neden olur iş döngüleri, topyekün savaşı teşvik eder ve nüfusun çoğunluğu pahasına küçük bir azınlığı zenginleştiren büyük bir servet dağılımını başlatır. Paranın merkezileştirilmesi, hükümetin genişlemesinin nihai aracıdır ve bu da tiranlığa yol açabilir. Hükümeti tebaasına bağlayan en güçlü zinciri kaybetme tehdidi, Devlet için herhangi bir yabancı terörizm tehdidinden çok daha korkutucudur..

Bitcoin bunu tersine çevirir. Devlet para birimlerine yasal bir alternatiftir ve ademi merkeziyetçi bir yapıya sahip olmasının yanı sıra, madencilik, fiat para birimlerinin işlenme şekli karşısında uçar. Bitcoin hala yasal ve hala var, çünkü dünya hükümetleri bu kadar kolay ezilemeyecek kadar güçlenene kadar onu görmezden geldi. Merkezi olmayan ağ bu noktada çok geniş bir alana yayıldı.

Bu Bitcoin’in Geleceği ve Bitcoin’in Değeri için Ne Anlama Geliyor??

Umarım Bitcoin’in genel kabulünü hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Blockchain teknolojisi nedeniyle, Bitcoin işlemlerini herhangi bir borsada yer alan orijinal taraflara kadar takip etmek neredeyse imkansızdır. Bunu yapmak, tek bir işlemde katılımcıların izini sürmek için savunulamaz düzeyde gözetim ve para harcanmasını gerektirecektir. Savunma Bakanlığı, hükümetin savurgan harcamalara olan sevgisine rağmen, böyle bir programa başlamaktan esasen hiçbir fayda elde edemezdi. Ek olarak, aşağıdaki gibi projeler Koyu Cüzdan ve Dark Market, Bitcoin işlemlerinin anonimliğini artıracak.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Bitcoin’in potansiyel çıkarımları muazzamdır. Birçok kişi tarafından kriptografi ile harika bir deneyden başka bir şey olarak görülmese de, Bitcoin, merkez bankasının para arzını kontrol eden baskı sistemini tamamen değiştirme potansiyeline sahiptir. Federal hükümet bunu biliyor ve bu olasılıktan korkuyor. Para birimini olabilecek Bitcoin miktarıyla sınırlamak mayınlı Bitcoin çekirdek protokolüne göre, bireyin servetini manipüle etme yeteneklerini tamamen engelleyecektir..

Bitcoin’i kısıtlamaya yönelik bu yeni girişim, muhtemelen anonimliğini yok etme ve onu federal kontrol altına alma girişimidir. Hükümet, Amerikan vatandaşlarının dijital para birimini düşürme korkusuyla oynamaya çalışıyor olabilir, ancak bu başarısızlığa mahkumdur. Bu yazarın görüşüne göre, bu girişim muhtemelen savurgan hükümet harcamalarından ve Bitcoin’in varlığına dair artan bir farkındalıktan başka bir şey başaramayacak ve Bitcoin’in bir değişim aracı olarak kabulünde bir artışa yol açacaktır. Ardından, itibari para birimleri bileşik enflasyon yaşamaya devam ederken, Bitcoin mayınlı giderek azalan hızda tablolar dönmeye başlayacak.

Bu kadar sınırlı bilgi ile bu araştırmanın amacının ne olduğunu belirlemek zordur, ancak geniş kapsam biraz ilgilidir. En iyi durum senaryosu, bunun tek başına yeterince kötü olan zaman ve para kaybı olmasıdır. En kötü durum, bunun, mahremiyet ve özgürlüğün erozyonu için bir bahane olarak “terörizm” i kullanmaya devam eden daha büyük ölçekli bir projeyle ilgili olmasıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map