İsviçre Hükümeti Bitcoin Düzenlemesinden Kaçınacak

İsviçre Ulusal Bankası (SNB), İsviçre hükümetinin Federal Konseyi ile birlikte bir ders çalışma kullanımı üzerine Bitcoin ve İsviçre hükümetini şu an için herhangi bir belirli Bitcoin düzenlemesini yürürlüğe koymaktan kaçınmaya sevk eden diğer sanal para birimleri. Bunun yerine, hükümet, Bitcoin suçu işleyen suçluları cezalandırmak için mevcut mali yasalara güvenecek ve herhangi bir spesifik hale getirmeyeceklerini belirterek Bitcoin düzenlemeleri, sanal para birimleri “yasal boşlukta” yoktur.

“Buna göre, sanal para birimlerinin de İsviçre Ulusal Bankası’nın yetkisi üzerinde hiçbir etkisi yoktur … Sanal para birimlerinin marjinal bir fenomen olduğu ve yasal bir boşlukta olmadığı göz önüne alındığında, Federal Konsey, alınacak yasal önlemlere gerek olmadığı sonucuna varmıştır. Şu an.”

Bitcoin Düzenlemesine Gerek Yok: Bitcoin Zaten Mevcut Yasaların Kapsamında

Raporda, hükümetin özel olarak empoze etmek için herhangi bir yasayı takip etmeyeceğini belirtti. Bitcoin düzenlemesi, Bitcoin içeren mağduriyet halihazırda mevcut İsviçre finans hukuku tarafından korunmaktadır. İsviçre hükümeti, İsviçre Borçlar Kanunu, Finans Sektöründe Kara Para Aklamayla Mücadele ve Terörizmin Finansmanı ile ilgili Federal Yasa ve ayrıca Bankalar ve Tasarruf Bankaları Federal Yasası’nı zaten Bitcoin’i kapsayan mevcut yasalar olarak gösterdi. Bu kanunlar, dolandırıcılık, hırsızlık ve kara para aklama gibi suçlarla mücadele etmeyi amaçlayan özel sektör finans kurumlarına kısıtlamalar getirmektedir. Bu belirli yasalar, İsviçre hükümeti tarafından, yalnızca sanal para birimleri için yasal bir yapı oluşturmak amacıyla yeni yasalar yazmak zorunda kalmadan Bitcoin düzenlemesini uygulamak için kullanılacaktır. İsviçre hükümetinin bu kararı, Kanada hükümetinin çok yakın tarihli kararına benzer. düzeltmek Kanadalı mali düzenleme kurumlarının yetkisi altında sanal para birimleri getirmek için mevcut bir mali yasa.

“Sanal para birimleriyle yapılan sözleşmeler prensipte uygulanabilir ve sanal para birimleriyle ilişkili cezai suçlar (sic) için cezalar verilebilir.”

İsviçre Federal Konseyi, Bitcoin’in geniş kabul görmemesini, kripto para biriminin İsviçre’de halihazırda yürürlükte olan yasalara ek olarak hiçbir yasayı garanti etmemesinin bir başka nedeni olarak gösterdi. Bitcoin’in büyük ölçüde alakasız olduğunu ve öngörülebilir gelecekte böyle kalmasını beklediklerini söylediler. Bu nedenle, Bitcoin düzenlemesine çok fazla dikkat etmeye gerek yok.

“Rapor, bir ödeme aracı olarak sanal para birimlerinin ekonomik öneminin şu anda oldukça önemsiz olduğunu ve Federal Konseyin bunun öngörülebilir gelecekte değişmeyeceğine inandığını açıklıyor.”

Bitcoin ekonomisi, küresel ekonomiye veya hatta tek, gelişmiş bir ülkedeki ekonomik faaliyete kıyasla çok küçük görünse de, İsviçre hükümeti, Bitcoin ekonomisinin son birkaç yılda yaşadığı katlanarak büyümeyi fark edemedi..

5 yıllık kısa bir ömür içinde, tek bir bitcoin sanal olarak değersiz, birkaç yüz dolar değerinde. 2013’ün sonlarında bir noktada, Bitcoin fiyatı hatta 1000 doların üzerinde bir zirveye ulaştı. Ek olarak, yalnızca geçen yıl Bitcoin’de bir patlama büyük işletmeler tarafından kabul etrafında dünya. (Microsoft artık Bitcoin’i kabul ediyor, ve artan sayıda milyar dolarlık şirketler) Bir kişi onunla bir restoranda yemek bile ödeyebilir. bitcoinler.

İsviçre, hükümeti ve SNB’nin Bitcoin’in hızlı büyümesini ve hala büyük ölçüde karşılanmamış potansiyelini anlaması beklenemez. Aslında bunlar, Bitcoin hakkında hiçbir bilgisi olmayan veya kasıtlı olarak Bitcoin’in potansiyelinin muazzamlığını küçümsemeye çalışan ana akım ekonomistlerin tavsiyesi altında faaliyet gösteren devlet kurumlarıdır. Bu iktisatçılar, bunları, hükümetin para ihracı üzerindeki tekelini ve arzının düzenlenmesini savunmakla görevli oldukları için yapıyorlar. Ayrıca pozitivist metodolojilerinin ve ürettikleri politika önerilerinin tüm devasa ekonomik krizler merkez bankacılığının ortaya çıkışından bu yana meydana gelen.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Bitcoin Fiyat Volatilitesi ve Riski

İsviçre Federal Konseyi, Bitcoin’in ana akım ekonomi için önemsiz olduğu ve bir süre için böyle olacağı açıklamasına ek olarak, İsviçre Federal Konseyi vatandaşları Bitcoin fiyat oynaklığı ve Bitcoin ile ilgili risk. Aynı uyarı Veriliş birkaç merkezden bankalar zaten. Değişken Bitcoin fiyatı ve güvenlik risklerine karşı uyarıda bulunan tüm merkez bankaları, Bitcoin tarafından yapılan sürekli yenilik ve iyileştirmeyi görmezden geliyor. Bitcoin topluluğu.

Şaşırtıcı bir şekilde, diğer merkez bankalarının aksine, Federal Konsey, vatandaşları sanal para birimlerini kullanmaktan caydırmak için Bitcoin fiyat oynaklığını ve güvenlik risklerini bir argüman olarak kullanmadı. Sadece bu iki şeyi bir uyarı noktası olarak gündeme getirdiler. Konsey, raporunda şaşırtıcı bir şekilde tarafsız kaldı ve Bitcoin’i olumsuz bir şekilde tasvir etmekten kaçındı.

İsviçre’nin özel Bitcoin düzenlemesi konusunda tarafsız kalmaya devam edip etmeyeceği belirsiz. Ancak Coin Brief, İsviçre hükümetinin tarafsız kalması için kararlarında herhangi bir değişiklik olup olmadığını izleyecek ve bu hikayeden doğabilecek yeni gelişmeleri raporlayacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map