Vydání Dark Wallet Alpha 5

Nová verze Tmavá peněženka, s názvem Dark Wallet Alpha 5, byla vydána a obsahuje mnoho re-factoringu interního kódu. Toto vydání představuje integraci BitID, kapsy pouze pro sledování, skenování semen, nové ovládací prvky pro historii, nové typy kapes a řadu oprav chyb. Přihlášení pomocí BitId umožňuje integraci webových stránek, ačkoli peněženky pro stolní počítače jej mohou implementovat pro větší ochranu a mají potenciál změnit využití internetu jako celku prostřednictvím krypto-identifikace. Mezi další typy kapes patří dvě ze tří kapes, což uživatelům umožňuje kombinovat příchozí prostředky mezi dvěma nebo třemi uživateli, zmást diváky tím, že je mnohem obtížnější zjistit nejen to, kdo, ale také kolik uživatelů posílalo prostředky. Situace centralizovaného serveru stále umožňuje potenciální cílené útoky, ale s infrastrukturou P2P a podporou práce na osobních uzlech se zkoumá několik projektů překryvných protokolů na straně klienta. Beta verze se očekává jako konzervativní odhad do jednoho nebo dvou měsíců s bezpečností pro Bitcoin využití dostupné dříve prostřednictvím nových typů kapes.

Podpora přihlášení BitId

BitId navrhuje otevřený protokol, který umožňuje zabezpečené ověřování pomocí kryptografie veřejného klíče. To by umožnilo aplikaci mít konkrétní bitcoinovou adresu, která je ověřena podepsáním výzvy, což umožňuje uživatelům přihlásit se. Byl vyvinut kvůli frustraci, že weby související s bitcoiny se spoléhají na svévolné metody identifikace, které jsou bitcoinu cizí, jako jsou systémy uživatelských jmen a hesel. Identifikace peněženky umožňuje registraci jedním kliknutím, přihlášení jedním kliknutím, aniž byste si museli pamatovat hesla. Využívají se pouze veřejné bitcoinové adresy a zpáteční adresy jsou poskytovány službám. Potenciál připojení k decentralizovanému identifikačnímu systému pro automatické vyplňování osobních údajů během registrací nebo formulářových procesů je obrovským přínosem a mělo by být velmi zajímavé sledovat, jak se to vyvine. BitId vyžaduje přihlášení k webovým stránkám prostřednictvím podepsání bitcoinové zprávy pomocí uživatelského klíče, čímž eliminuje potřebu jakýchkoli jiných hesel, než která se používají k zabezpečení peněženky. Je poskytnuta bitcoinová adresa vytvořená z názvu webu, která je poté podepsána, takže každý klíč je jedinečný, zatímco proces generování klíčů je deterministický. Probíhá vyšetřování podpisů s jinými kryptografickými systémy, spolu se systémy reputace, aby se ospravedlnila počáteční důvěra uživatelů na web. To má chránit uživatele před vlastníkem webu nebo třetí stranou pomocí uživatelských klíčů ke škodlivým účelům.

Kapsy pouze na hodinky

Dark Wallet zavádí systém pouze pro hodinky, který umožňuje sledování zabavených mincí prohlížením kapes, které obsahují nekonečné množství jednotlivých bitcoinových adres v režimu pouze pro prohlížení. Oznámení a historii lze zobrazit, ale použití peněženek není možné. To umožňuje uživatelům propojit další adresy pro příchozí prostředky, pomoci při skrytí převáděného kapitálu, ale také pro přístup k fyzickým zařízením, která vyžadují adresy k přihlášení Smlouvy slouží ke sledování a odhalování příkazů. Mají přepínací tlačítko, které přepíná stav smlouvy. V kapse jsou uloženy všechny klíče, na které je smlouva nastavena, ale pouze pro normální adresy nebo adresy s více podpisy. Kapsa a smlouva jsou propojeny, takže změny stavu jedné ovlivňují druhou, například deaktivace kapsy, zruší sledování a nesynchronizuje další akce. Skener semen se zabývá problémem, že pokud je peněženka obnovena ze semen, bude k nim původně připojena starší adresa. Peněženka bude muset vyhledat adresy s předchozí historií. To vyžaduje vyhodnocení historie několika kapes a adres pro každou kapsu, dokud nevznikne dostatek prázdných adres. Byl přidán nástroj pro skenování peněženky, který usnadňuje přístup, ale později bude spuštěn při inicializaci automaticky. K přidanému nástroji lze nyní přistupovat ručně, aby se usnadnilo obnovení osiva.

Nové ovládací prvky pro historii bitcoinových transakcí

Zobrazení historie bylo změněno a nyní obsahuje rozbalovací nabídku, která umožňuje kopírování tx-hash, navigaci do průzkumníka bloků nebo kopírování adres. Pro řádky historie lze nastavit štítek, který umožňuje snadnou správu rostoucí databáze. To souvisí s adresami URL peer-section. Každá část peněženky má svou vlastní adresu URL, takže je snadnější spravovat historii prohlížeče. Obnovením stránky budete přesměrováni do stejných sekcí a odkazy budou fungovat stejně. Do adresy URL byly vloženy rejstříky a obecné pojmy, což usnadňuje použití, ale také to přináší několik problémů, protože lze určit adresu URL a získat tak přístup k informacím, které pro ně nemusí být určeny. Uživatel by samozřejmě mohl vymazat svou historii prohlížeče, ale to je v rozporu se záměrem premisy URL sekce. Doufejme, že někdy v blízké budoucnosti bude vyvinuto řešení tohoto problému.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map