Průvodce obchodováním s bitcoiny pro začátečníky

Průvodce obchodováním s bitcoiny pro začátečníky

Tento příspěvek pokrývá základy obchodování s bitcoiny. Pomůže vám seznámit se se základními pojmy, porozumět různým způsobům „čtení“ trhu a jeho trendů, vytvořit obchodní plán a naučit se, jak tento plán provést na bitcoinových burzách.

Neradi čtete? Podívejte se místo toho na našeho průvodce videem:

Odkaz na sekci zdrojů

Souhrn obchodování s bitcoiny

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

Obchodování s bitcoiny je akt nákupu nízkého a vysokého prodeje. Na rozdíl od investování, což znamená dlouhodobé držení bitcoinů, se obchodování zabývá pokusem předpovědět cenové pohyby studiem odvětví jako celku a zejména cenových grafů.

Existují dvě hlavní metody, které lidé používají k analýze ceny bitcoinů – základní analýza a technická analýza. Úspěšné obchodování vyžaduje spoustu času, peněz a úsilí, než se v něm skutečně zlepšíte.

Chcete-li obchodovat s bitcoiny, musíte provést následující:

To je v kostce obchodování s bitcoiny. Pokud chcete opravdu podrobné vysvětlení, pokračujte ve čtení.

1. Obchodování s bitcoiny vs. investování

První věcí, kterou chceme udělat, než se ponoříme hluboko do předmětu, je pochopit, co je obchodování s bitcoiny a jak se liší od investic do bitcoinů.

Když lidé investují do bitcoinů, obvykle to znamená, že nakupují bitcoiny dlouhodobě. Jinými slovy, věří, že cena nakonec poroste, bez ohledu na vzestupy a poklesy, ke kterým během cesty dojde. Lidé obvykle investují do bitcoinů, protože věří v technologii, ideologii nebo tým, který stojí za měnou.

Bitcoinoví investoři mají tendenci dlouhodobě měnu HODL (HODL je populární pojem v bitcoinové komunitě, který se ve skutečnosti zrodil z překlepu slova „hold“ – v starý příspěvek z roku 2013 ve fóru BitcoinTalk).

Obchodníci s bitcoiny na druhé straně nakupují a prodávají bitcoiny v krátkodobém horizontu, kdykoli si myslí, že lze dosáhnout zisku. Na rozdíl od investorů obchodníci považují bitcoin za nástroj k dosahování zisků. Někdy se ani neobtěžují studovat technologii nebo ideologii za produktem, s nímž obchodují.

Přesto mohou lidé obchodovat s bitcoiny a stále se o ně starat, a mnoho lidí tam investuje a obchoduje současně. Pokud jde o náhlý nárůst popularity obchodování s bitcoiny (a několika altcoiny) – existuje pro to několik důvodů.

Za prvé, bitcoin je velmi volatilní. Jinými slovy, můžete dosáhnout pěkného zisku, pokud se vám podaří správně předvídat trh. Zadruhé, na rozdíl od tradičních trhů je obchodování s bitcoiny otevřené 24/7.

Většina tradičních trhů, jako jsou akcie a komodity, má otevírací a zavírací dobu. S bitcoiny můžete nakupovat a prodávat, kdykoli budete chtít.

A konečně, relativně neregulované prostředí bitcoinů umožňuje relativně snadné zahájení obchodování – bez nutnosti dlouhých procesů ověřování identity.

Je příliš zaneprázdněn obchodovat samostatně? Objevte kopírování obchodování na eToro

2. Metody obchodování

I když všichni obchodníci chtějí to samé, cvičí různé metody, jak toho dosáhnout. Podívejme se na několik příkladů populárních typů obchodování:

Denní obchodování

Tato metoda zahrnuje provádění více obchodů po celý den a pokus o zisk z krátkodobých cenových pohybů. Denní obchodníci tráví spoustu času zíráním na obrazovky počítačů a do konce každého dne obvykle jen uzavírají všechny své obchody.

Skalpování

Tato strategie denního obchodování se v poslední době stává populární. Skalpování se pokouší vydělat značné zisky na malých změnách cen a často se tomu říká „vyzvednutí haléře před parním válcem“.

Scalping se zaměřuje na extrémně krátkodobé obchodování a je založen na myšlence, že vytváření malých zisků opakovaně omezuje rizika a vytváří výhody pro obchodníky. Skalpeři mohou vydělat desítky – nebo dokonce stovky – obchodů za jeden den.

Swingové obchodování

Tento typ obchodu se snaží využít přirozeného „výkyvu“ cenových cyklů. Swingoví obchodníci se snaží zahlédnout začátek konkrétního cenového pohybu a poté vstoupit do obchodu. Vydržejí, dokud hnutí nevymře, a získají zisk.

Obchodníci Swing se snaží vidět celkový obraz, aniž by neustále sledovali obrazovku svého počítače. Například obchodníci s houpačkou mohou otevřít obchodní pozici a držet ji otevřenou několik týdnů nebo dokonce měsíců, dokud nedosáhnou požadovaného výsledku.

4. Porozumění podmínkám obchodování s bitcoiny

Pokračujme v rozpisu některých matoucích pojmů a statistik, se kterými se setkáte na většině bitcoinových a krypto burzách:

Obchodní platformy vs. makléři vs. tržiště

Bitcoinová obchodní platforma jsou online weby, kde se automaticky porovnávají kupující a prodávající. Všimněte si, že obchodní platforma se liší od bitcoinového brokera, jako je Coinmama.

Na rozdíl od obchodních platforem vám makléři prodávají bitcoiny přímo a obvykle za vyšší poplatek. Obchodní platforma se také liší od tržiště, jako jsou LocalBitcoins, kde kupující a prodejci spolu komunikují přímo za účelem dokončení obchodu.

Kniha objednávek

Úplný seznam objednávek na nákup a prodej je uveden v knize objednávek na trhu, kterou lze zobrazit na obchodní platformě. Nákupní objednávky se nazývají nabídky, protože lidé draží ceny za nákup bitcoinů. Prodejní objednávky se nazývají dotazy, protože ukazují požadovanou cenu, kterou prodejci požadují.

Kniha objednávek bitstamp

Cena bitcoinu

Kdykoli lidé odkazují na „cenu“ bitcoinu, ve skutečnosti odkazují na cenu posledního obchodu prováděného na konkrétní obchodní platformě. K tomuto důležitému rozdílu dochází, protože na rozdíl například od amerických dolarů neexistuje jednotná globální cena bitcoinu, kterou by každý sledoval.

Například cena bitcoinu v některých zemích se může lišit od ceny v USA, protože hlavní burzy v těchto zemích zahrnují různé obchody.

Poznámka: Vedle ceny někdy uvidíte také výrazy vysoká a nízká. Tyto podmínky se vztahují k nejvyšší a nejnižší ceně bitcoinů za posledních 24 hodin.

Hlasitost

Objem znamená počet celkových bitcoinů, které byly obchodovány v daném časovém rámci. Objem používají obchodníci k identifikaci toho, jak významný je trend; významné trendy jsou obvykle doprovázeny velkými objemy obchodů, zatímco slabé trendy jsou doprovázeny nízkými objemy.

Zdravý vzestupný trend bude například doprovázen vysokými objemy, když cena roste, a nízkými objemy, když cena klesá.

Pokud jste svědky náhlé změny směru ceny, odborníci doporučují zkontrolovat, jak významný je objem obchodování, aby bylo možné určit, zda se jedná pouze o drobnou korekci nebo začátek opačného trendu.

Tržní (nebo okamžitá) objednávka

Tento typ pokynu lze nastavit na obchodní platformě a bude okamžitě splněn za každou možnou cenu. Nastavíte pouze množství bitcoinů, které chcete koupit nebo prodat, a objednáte burzu, abyste ji okamžitě provedli. Obchodní platforma poté s úctou spojí prodejce nebo kupující, aby vyhověli vaší objednávce.

Po zadání objednávky existuje velká šance, že vaše objednávka nebude spárována jediným kupujícím nebo prodejcem, ale spíše několika lidmi za různé ceny..

Řekněme například, že zadáte tržní objednávku na nákup pěti bitcoinů. Obchodní platforma nyní hledá nejlevnější dostupné prodejce.

Objednávka bude dokončena, jakmile nashromáždí dostatek prodejců k předání pěti bitcoinů. V závislosti na dostupnosti prodejců můžete nakonec koupit tři bitcoiny za jednu cenu a další dva za vyšší cenu.

Jinými slovy, v tržní objednávce nepřestanete nakupovat nebo prodávat bitcoiny, dokud nedosáhnete požadované částky. U tržních objednávek můžete nakonec zaplatit více nebo prodat za méně, než jste zamýšleli, takže buďte opatrní.

Omezit objednávku

Umožňuje vám nakupovat nebo prodávat bitcoiny za konkrétní cenu, pro kterou se rozhodnete. Jinými slovy, objednávka nemusí být zcela splněna, protože nebude k dispozici dostatek kupujících nebo prodejců, kteří by splnili vaše požadavky.

Řekněme, že zadáte limitní objednávku na nákup pěti bitcoinů za 10 000 $ za minci. Pak byste mohli skončit pouze s vlastnictvím 4 bitcoinů, protože nebyli žádní další prodejci, kteří by vám chtěli prodat finální bitcoin za 10 000 $. Zbývající objednávka za 1 bitcoin tam zůstane, dokud cena znovu nedosáhne 10 000 $, a objednávka bude poté splněna.

Stop-Loss příkaz

Umožňuje nastavit konkrétní cenu, za kterou chcete v budoucnu prodávat, pro případ, že cena dramaticky poklesne. Tento typ objednávky je užitečný pro minimalizaci ztrát.

Je to v podstatě objednávka, která obchodní platformě říká následující: pokud cena klesne o určité procento nebo do určitého bodu, prodám své bitcoiny za přednastavenou cenu, takže přijdu o co nejméně peněz. Stop-loss příkaz funguje jako tržní příkaz.

Jinými slovy, jakmile je dosažena stop cena, trh začne prodávat vaše coiny za jakoukoli cenu, dokud nebude splněna objednávka.

Poplatky tvůrce a příjemce

Dalšími pojmy, se kterými se při obchodování můžete setkat, jsou poplatky pro výrobce a poplatky pro příjemce. Osobně stále považuji tento model za jeden z nejasnějších, ale zkusme to rozebrat.

Burzy chtějí lidi povzbudit k obchodování. Jinými slovy, chtějí „vytvořit trh“. Proto vždy, když vytvoříte novou objednávku, kterou nemůže spárovat žádný stávající kupující nebo prodejce, tj. Limitní objednávka, jste v zásadě tvůrcem trhu a obvykle budete mít nižší poplatky.

Příjemce trhu mezitím zadává objednávky, které jsou okamžitě splněny, tj. Tržní objednávky, protože již existoval tvůrce trhu, který by odpovídal jejich požadavkům. Odběratelé z burzy odebírají obchody, takže obvykle mají vyšší poplatky než tvůrci, kteří přidávají objednávky do knihy objednávek burzy.

Například možná zadáte limitní objednávku na nákup jednoho bitcoinu za maximálně 10 000 $, ale nejnižší prodejce je ochoten prodat pouze za 11 000 $. Pak jste právě vytvořili nový trh pro prodejce, kteří chtějí prodávat za 10 000 $.

Takže kdykoli zadáte nákupní objednávku pod tržní cenu nebo prodejní objednávku nad tržní cenu, stanete se tvůrcem trhu.

Stejným příkladem možná zadáte limitní objednávku na nákup jednoho bitcoinu za maximálně 12 000 $ a nejnižší prodejce prodá jeden bitcoin za 11 000 $. Pak bude vaše objednávka okamžitě splněna. Odebíráte objednávky z knihy objednávek burzy, takže jste považováni za účastníka trhu.

6. Běžné obchodní chyby

Skvělé, dostali jste se až sem a teď byste měli mít dostatek know-how, abyste mohli jít ven a získat nějaké zkušenosti z terénu. Je však důležité si uvědomit, že obchodování je riskantní podnikání a že chyby stojí peníze.

Pojďme se podívat na nejčastější chyby, které lidé dělají, když začnou obchodovat – v naději, že se jim budete moci vyhnout.

Chyba č. 1 – Riskovat více, než si můžete dovolit ztratit

Největší chybou, které můžete udělat, je riskovat více peněz, než si můžete dovolit prohrát. Podívejte se na množství, ve kterém se cítíte dobře. Zde je nejhorší scénář: nakonec to všechno ztratíte. Pokud zjistíte, že obchodujete nad tuto částku, přestaňte. Děláš to špatně.

Obchodování je velmi riskantní záležitost. Pokud investujete více peněz, než vám vyhovuje, ovlivní to způsob vašeho obchodování a může to způsobit špatná rozhodnutí.

Chyba č. 2 – Nemít plán

Další chybou, kterou lidé při zahájení obchodování dělají, je nedostatek jasného akčního plánu. Jinými slovy, nevědí, proč vstupují do konkrétního obchodu, a co je důležitější, kdy by z tohoto obchodu měli odejít. Před zahájením obchodu by tedy měly být rozhodnuty jasné cíle zisku a stop-lossy.

Chyba č. 3 – Ponechání peněz na burze

Toto je nejzákladnější základní pravidlo pro každého obchodníka s kryptoměnami: NIKDY nenechávejte své peníze na burze, se kterou momentálně neobchodujete. Pokud vaše peníze sedí na burze, znamená to, že nad nimi nemáte žádnou kontrolu. Pokud dojde k hacknutí burzy, výpadku offline nebo ukončení činnosti, můžete o tyto peníze nakonec přijít.

Kdykoli máte peníze, které v krátkodobém horizontu nejsou potřeba pro obchodování na burze, nezapomeňte je přesunout do své vlastní bitcoinové peněženky nebo bankovního účtu.

Chyba č. 4 – Dávání do strachu nebo chamtivosti

Činnost mnoha obchodníků ovládají dvě základní emoce: strach a chamtivost. Strach se může objevit v podobě předčasného uzavření obchodu, protože jste si přečetli znepokojující novinový článek, slyšeli fámy od přítele nebo se vyděsili náhlým poklesem ceny (což může být brzy napraveno).

Další hlavní emoce, chamtivost, je ve skutečnosti také založena na strachu: strach z toho, že přijdete. Když uslyšíte, jak vám lidé říkají o další velké věci, nebo když prudce vzrostou tržní ceny, nechcete přijít o žádnou akci. Takže se můžete dostat do obchodu příliš brzy, nebo dokonce odložit uzavření otevřeného obchodu.

Pamatujte, že ve většině případů nám vládnou naše emoce. Takže nikdy neříkej: „To se mi nestane.“ Uvědomte si svou přirozenou tendenci ke strachu a chamtivosti a dodržujte plán, který byl stanoven před zahájením obchodu.

Chyba č. 5 – nepoučení lekce

Bez ohledu na to, zda jste provedli úspěšný obchod či nikoli, vždy je třeba se z toho poučit. Nikomu se nedaří vydělávat jen ziskové obchody a nikdo se nedostane do bodu vydělávání peněz, aniž by cestou ztratil nějaké peníze.

Důležité není nutně to, zda jste vydělali peníze. Spíše jde o to, zda se vám podařilo příště získat nový pohled na to, jak lépe obchodovat.

7. Často kladené otázky

Jak mohu obchodovat s bitcoiny??

Chcete-li obchodovat s bitcoiny, musíte provést následující:

Je denní obchodování dobrým způsobem, jak vydělat peníze?

Denní obchodování je jen jednou z mnoha metod, které můžete pro obchodování zvolit. Mezi další příklady patří obchodování s houpačkou nebo skalpování.

Zatímco mnoho lidí bude tvrdit, že denní obchodování je dobrý způsob, jak vydělat peníze, více než 90% lidí ukončilo denní obchodování v prvních 3 měsících.

Jakýkoli typ obchodní strategie může fungovat, pokud jste konzistentní a jste ochotni věnovat čas a úsilí, abyste se naučili, jak být lepší než ostatní obchodníci.


8. Závěr

O obchodování s bitcoiny jsme se hodně zabývali, ale musím vás varovat: většina lidí, kteří začnou obchodovat s bitcoiny, se po krátké době zastaví, hlavně proto, že úspěšně nevydělávají žádné peníze.

Zde je můj názor, pokud chcete být úspěšní v obchodování, budete muset věnovat značné množství času a peněz na získání příslušných dovedností, stejně jako u jiných podniků. Pokud se chcete pustit do obchodování jen proto, abyste rychle vydělali, pak je možná lepší se obchodování úplně vyhnout.

Neexistují žádné rychlé a snadné peníze – bez rizika nebo nevýhody na druhém konci. Pokud se však chcete naučit, jak se stát profesionálním obchodníkem s bitcoiny, podívejte se na naši sekci zdrojů níže. Tyto zdroje vám pomohou získat nejlepší možné nástroje a pokračovat ve vzdělávání.

Možná máte ještě nějaké otázky. Pokud ano, nechte je v sekci komentářů níže.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map